Obrovská tragédia otriasla 1. mája tradičným festivalom Fiesta del Verdejo v španielskom mestečku La Seca. Rozzúrený býk tam nevyberavo nabral na rohy otecka dvoch malých detí! Oscar Rodriguez Calleja strašným zraneniam bohužiaľ podľahol. Príbuzným ostali oči pre plač a festival bol hneď prerušený.

Býk akoby si útok vopred premyslel. Len čo ho pracovníci vypustili zo špeciálneho boxu, ihneď zahol doprava a vrhol sa proti nebohému Oscarovi. Zabil ho priamo pred zrakmi vydesených divákov. Jeho blízki boli z incidentu úplne v šoku. Bohužiaľ sa naplnil ten najhorší scenár.

Záchranári síce otecka dvoch detí urýchlene dopravili do nemocnice, zachrániť sa ho doktorom ale nepodarilo. Rozzúrený býk Oscarovi prebodol triesla a spôsobil mu záväzné poranenia. Festival Fiesta del Verdejo bol po strašnom incidente okamžite prerušený.

Býk v aréne zvíťazil nad toreadorom. Priateľa netere španielskeho kráľa nabodol býk medzi nohy!

„Muž, ktorý bol na začiatku festivalu napadnutý, zomrel,“ znela zdrvujúca správa od organizátorov akcie. „Radi by sme vyjadrili našu najúprimnejšiu sústrasť jeho rodine a priateľom,“ stálo v nej. Festival Fiesta del Verdejo, kde k tragédii došlo, je každoročným sviatkom, ktorý sa prvýkrát konal v roku 2008, informoval denník Daily Mail.

Cez 20 ľudí sa zranilo v tlačenici s býkmi v Španielsku

Zranenia nie sú pri adrenalínovej zábave ničím neobvyklým, k úmrtiu pri behoch s býkmi ale dochádza skôr výnimočne. Za posledných sto rokov zomrelo pri behu s býkmi len v Pamplone 15 ľudí, naposledy v roku 2009. Smrteľné zranenie utrpel v roku 2016 mladý muž po strete s býkom v juhošpanielskom meste Pedreguer, o rok skôr tamtiež pri slávnostiach zahynul francúzsky turista.