Ružová veža na Floride a jej čarovné prostredie vás prenesie do rozprávky

293

Pri meste Lake Wales v štáte Florida nájdete záhradu a vtáčiu rezerváciu Bok Tower Gardens. Jej dominantou je ružová Spievajúca veža.

Rezerváciu začal v roku 1921 budovať redaktor magazínu Ladies Home Journal, holandský imigrant Edward W. Bok. Na jej dizajne sa podieľal Frederick Law Olmsted, architekt presláveného Central Parku, a Milton B. Medar, ktorý načrtol plán Spievajúceh veže. Počas tvorenia sa inšpiroval gotikou a art deko a ako stavebný materiál zvolil ružový mramor.

Finálna stavba meria šesťdesiat metrov a zhora vzhliada do údolia plného pomarančovníkov, paliem a dubov. Za jej mosadznými dverami nájdete niekoľko poschodí s miestnosťami. Uvíta vás izba s veľkým krbom a oceľovým schodiskom s dvesto jedenástimi schodmi. K dispozícii je ale aj stále funkčný elektrický výťah. Za zmienku ďalej stojí knižnica na najvyššom poschodí, ktorá je zameraná výhradne na tematiku zvonov.

Významným prvkom sú potom zvony samotné, ktorých sa vo veži nachádza rovných šesťdesiat. Práve vďaka dennému zvoneniu si veža zaslúžila priezvisko Spievajúca.

Nádhernú, ale dnes skôr spomínanú pamiatku Floridy si prezrite v nižšie..