Televíznemu producentovi († 38) prerazila hlavu elektronická cigareta

763

Fajčenie elektronickej cigarety ho stálo život. Mladý televízny producent Tallmadge Wakeman D’Elia († 38) sa stal obeťou výbuchu elektronickej cigarety. Tá explodovala v jeho bezprostrednej blízkosti, keď bol vo svojom dome v americkom St. Petersburgu na Floride.

Podľa FEMA (Federálna agentúra pre zvládanie krízy) ide o prvý vyšetrovaný prípad úmrtia v súvislosti s výbuchom elektronickej cigarety v Spojených štátoch. V pitve, ktorú získali správy ABC Action News, stojí, že muž navyše utrpel popáleniny na 80% tela. Prečo však elektronická cigareta explodovala, nie je doteraz jasné. Podľa vyšetrovateľov išlo o nehodu. „Videla som dym stúpajúci zo strechy. Dúfali sme, že nikto nebude doma, ale potom sme našli Wakeovo telo,“ povedala spravodajskej relácii D’Eliaova susedka Dale Kleine.

FEMA uviedla, že medzi rokmi 2000 až 2016 vyšetrovala na 200 prípadov v súvislosti s explóziou alebo iným zlyhaním elektronické cigarety. Tento je však prvý, ktorý skončil fatálne. D’Elia pracoval ako televízny producent pre stanicu CNBC. Po presťahovaní na Floridu začal podnikať na voľnej nohe.