Na svetlo vyplávajú čím ďalej desivejšie skutočnosti okolo ruského profesora Olega Sokolova, ktorý mal minulý týždeň zavraždiť svoju milenku, ktorú potom rozštvrtenú plánoval nahádzať do rieky v Petrohrade. Podľa brata jeho obete dievčinu po žiarlivej scéne vyhodil z bytu. Zabil ju, keď sa v noci vrátila pre veci.

Zatknutý profesor Sokolov pred petrohradským súdom v pondelok povedal, že Anastázie sa na neho v byte vrhla s nožom ako prvá. „Začala zúriť, keď som spomenul vlastné deti. Povedal som jej totiž, že sobotu a nedeľu musím stráviť s nimi. Dostala záchvat zúrivosti,“ povedal Sokolov sudcovi, ktorý rozhodoval o jeho väzbe.

Oleg Sokolov často účinkoval pri rekonštrukciách historických bitiek

 Vrhla sa na mňa s nožom,  tvrdí vrah 

„Nikdy som taký prúd agresie nezažil … napadnutie nožom … dievčatko, ktoré som mal za ideál, sa zrazu úplne premenila,“ líčil Sokolov prerývane osudné sekundy. Vraždu dievčaťa ale priznal. Hádka podľa neho vznikla zo žiarlivosti. Sokolovov advokát poznamenal, že jeho klient bol v šoku. Domnieva sa, že sa „dostal do stavu patologickej intoxikácie“.

 Vyhodil ju z  bytu 

Podľa rozhovoru, ktorý poskytol ruským médiám brat Anastázie, sa v inkriminovaný deň študentka a profesor pohádali. „Ona si vraj chcela vyraziť von so spolužiakmi, a tak jej profesor vynadal do nevďačníc a vyhodil ju z bytu,“ parafrázoval svoj posledný telefonický rozhovor so sestrou.

Anastázie potom povedala po telefóne bratovi, že sa tam musí ešte raz vrátiť pre veci, chcela si vyzdvihnúť hlavne notebook s rozpísanú dizertačnú prácou a ďalšie materiály. „O jednej hodine v noci volala, že sa vracia pre veci, o dve hodiny volala, že má veci a odchádza. O 5 hodine už jej telefón mlčal,“ opísal posledné chvíle dievčaťa jej brat.

Toto nie je scenár béčkového hororu! Zo žiarlivosti sestre († 17) vydlabala oči, odrezala uši a dobodala

 Podivná smrť prvej  manželky 

Ruský profesor Oleg Sokolov (63) je vdovec. Jeho prvá žena zomrela údajne záhadnou smrťou. Už to je podľa ruských médií viac ako podozrivé. Vedec totiž potom žil s viacerými študentkami, posledná bola práve Anastázia († 24), s ktorou žil päť rokov. Jedna z dievčat ho navyše pred desiatimi rokmi obvinila z napadnutia žehličkou, ale potom svoje udania stiahla.
V prípade vraždy mladučkej Anastázie hrozí Sokolovovi 3-15 rokov vo väzení. V prípade, že sa preukáže, že študentku zabil v afekte, odsedí si iba tri roky!