Cez noc rozprávkovo zbohatol vďaka kartám. Presne pred 10 rokmi vyhral Martin Staszko (45) v pokrovom turnaji v Las Vegas cez 100 miliónov korún (cez 4 milióny eur)! Peniaze nerozfofroval a s rodinou si žije na vysokej nohe.

Do novembra 2011 to bol neznámym mužom z Třinca, ktorý pracoval v tamojších železiarňach. Potom sa Staszko na „pokrovej olympiáde“ zaopatril do konca života. Žiadny iný Čech sa vo Svetovej sérii tak ďaleko nedostal, hoci v celkových zárobkoch už Staszka prekonal v novembri 2018 Martin Kabrhel (38).

„Je to minulosť, ale občas si na ten svoj úspech spomeniem. Nejde zabudnúť,“ povedal pokrový majster v rozhovore pre Blesk. Vtedy sa strhlo okolo neho také šialenstvo, že by najradšej „položil karty“ a zmizol.

Staszko dával každý deň rozhovory, zúčastnil sa televíznych talk show a zabodoval aj v ankete o Športovca roka. Jaromír Nohavica (68) mu zložil pieseň, ľudia chceli peniaze.

Čo robí teraz? Výhru investoval do nehnuteľností, zaoberá sa kryptomenami, občas si zahrá poker. Zostáva skromný. Ale jeho manželka Radka (30) ukazuje na sociálnych sieťach, ako vyzerá luxus vedľa pokrového milionára. Značkové kabelky, oblečenie, drahé šperky a nablýskané autá…

Hviezda v bankrotu! Po Kaneovi ide banka, obrie straty v gamblingu aj žaloby

„Prečo si neurobiť radosť?“ pýta sa pri nákupoch v Parížskej ulici pani Staszková, ktorá svoj „neklasický život“ dáva na obdiv aj rovnomennou prezývkou na Instagrame.

Tento rok dostala mercedes s ručne robenou prémiovou výbavou, ktorej cena sa pohybuje okolo 120tisíc eur! „Môj miláčik, nádherný a obrovský medvedík,“ raduje sa z darčeka blondína. Manžel Radku rozmaznáva zlatou kreditkou a rád fotí. „Čo sa zmenilo? Nič. Mám jednoducho v pohode život,“ povedal Staszko.
Osud mu to pekne  rozdal! 

Zvládli by ste mesiac v úplnej tme? Muži sa stavili o 100 tisíc

 Staszkova žena:  Zlatokopka? Nie, Panna Mária! 

Nehanbí sa dať najavo, že miluje čerpanie z veľkorysého rodinného rozpočtu. Až kamarátku Radky Staszkovej napadne: „Nevetráš tú Martinovi kreditku nejako veľa?“ Ona odpovie, že manžel ju do značkových obchodov a prepychových reštaurácií pozýva sám. „Aspoň nemusí sám nič vyberať,“ usmieva sa bývalá modelka.

V garáži má okrem nového mercedesu údajne posledný model Volkswagen Beetle. „Je to moja srdcovka,“ usmieva sa Radka. Svojím červeným „chrobákom“ vraj jazdí len cez ulicu do vietnamskej večierky, alebo keď je vonku pekne. A že si vzala Staszka, ktorý má vďaka pokru miliónové príjmy, len pre peniaze? Majiteľka kozmetického salónu kritiku odpáli manželovou hláškou: „Aj keby som si vzal Pannenku Máriu, bola by pre všetkých zlatokopka!“

Mladý Čech Ružička môže vyhrať pokrom 8 miliónov dolárov

 Tajomstvo »spranej«  košele 

Vo výbave hráčov pokru by mala byť schopnosť „blufovať“. Aj Martin Staszko, ktorý si pred 10 rokmi z prestížneho turnaja v Las Vegas priviezol cez 4 milióny euro, dokázal verejnosť prekabátiť – aj keď vlastne to nebola ani tak jeho vina.

Média „spranú“ košeľu s českou vlajočkou, ktorú mal Staszko oblečenú pri finálovom stole a ktorá sa stala symbolom jeho úspechu, totiž nebola flanelová! „Išlo o klasickú bavlnenú,“ prezradila nedávno manželka Radka. Podľa nej stála asi 20 dolárov a ako jediná zostala čistá v kufri, preto si ju třinecký rodák musel zobrať.

Čech vyhral v pokri 1,9 milióna dolárov

„Manžel neplánoval, že sa dostane tak ďaleko,“ vysvetlila pani Staszková. A pred súbojom s Nemcom Piom Heinzom už nebol čas ísť nakupovať. Zato potom… Staszko si vďaka pokru a rozumným investíciám môže dovoliť prakticky čokoľvek. Košeľu si nechal český karbaník zarámovať a v pracovni mu pripomína vtedajšiu rozprávkovú výhru. „Ale neverím, že by mi nosila šťastie,“ povedal s pokrovou tvárou Staszko. Vida, ďalší mazaný trik!