100 klientov mesačne malo šestnásťročné dievča! Matka ju nútila k prostitúcii!

708

Otrasný prípad úplného materského zlyhania vyšetrujú policajti v Česku. Žena tu podľa nich mala prinútiť svoju dcéru (16) k prostitúcii! Vyhrážala sa jej vyhodením z domu a stratou kontaktu so súrodencami.

Dievča podľa polície pred niekoľkými rokmi, keď mala 16 rokov, dostala od svojej matky na výber: „Buď si bude na živobytie zarobiť sama a súčasne už neuvidí svojich súrodencov, alebo začne poskytovať sexuálne služby a bude môcť zostať doma. Dcéra zvolila druhý variant,“ uviedla hovorkyňa moravskosliezskej polície Soňa Štětínska.

Matka potom spoločne s ďalšou ženou dievča ponúkali prostredníctvom internetu. „Po dobu zhruba dvoch rokov im dievča odvádzalo takmer všetok zisk. Mohlo sa jednať o sto aj viac klientov mesačne,“ upozornila policajtka.

Prostitútky z obdobia 2. svetovej vojny v  meste hriechu uspokojovali vojakov i mafiánov

 Peniaze na večierky a  drogy 

Matka podľa kriminalistov používala peniaze na svoju potrebu, napríklad na konanie rôznych večierkov alebo nákup alkoholu či drog. Druhá žena, pre ktorú takto pracovali aj ďalšie dospelé prostitútky, si potom zo zisku platila zahraničné dovolenky.
„Dcéra dostala len zlomok zárobku, z ktorého však mala údajne kupovať potrebné veci pre súrodencov. Matka mala navyše podávať dcére alkohol a drogy,“ dodala policajná hovorkyňa.

Ďalší gang Rómov zo Slovenska nútil v Škótsku ženy k prostitúcii. Predávali ich aj do nútených manželstiev

Kriminalisti obvinili obe ženy z obchodovania s ľuďmi a prečinu ohrozovania výchovy dieťaťa. Matku navyše aj z podávania alkoholu dieťaťu a z nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a s jedmi. Vo väzení môžu stráviť až 12 rokov. Súd obe poslal do väzby.