135. rokov spoločnej radosti

1285

Spoločnosť Coca-Cola oslávila cez víkend 135 rokov svojej existencie – prvý nápoj Coca-Cola bol vyrobený 8. mája v roku 1886 v Atlante lekárnikom Johnom S. Pembertonom. Pri príležitosti svojho výročia ďakuje Coca-Cola všetkým, ktorí sa podieľali a podieľajú na úspechu tejto osviežujúcej značky.

„Bez podpory tých, ktorí milujú našu značku, by sme tak významný medzník nikdy nedosiahli. Každý, kto za posledných 135 rokov pracoval v spoločnosti Coca-Cola, prispel svojou mierou k nášmu súčasnému úspechu,“ uviedol Muhtar Kent, najvyšší výkonný predstaviteľ a predseda predstavenstva spoločnosti Coca-Cola. „Nielen v tento významný deň, ale aj po zvyšok roka by sme radi oslavovali so všetkými ľuďmi na celom svete, ktorí z našej značky urobili to, čím je dnes.

Okrem slávnostného koncertu pri príležitosti osláv 125. výročia v sídle spoločnosti v americkej Atlante pripravila Coca-Cola pre svojich zamestnancov špeciálnu edíciu historických fliaš svojho najznámejšieho nápoja. Edícia obsahuje tri fľaše vyrobené po vzore fliaš predávaných v rokoch 1899 až 1916 a jednu fľašu, ktorá sa vyrába od roku 1916 dodnes. Rovnaké historické fľaše budú k dispozícii aj zákazníkom ako darček k baleniu Coca-Coly vo vybraných obchodných reťazcoch. Okrem toho si budú môcť zákazníci kúpiť limitovaný balík šiestich pohárov s obrázkami z histórie spoločnosti.

Milovníci histórie značky Coca-Cola môžu nahliadnuť do virtuálneho múzea s názvom „The Very Best of Coca-Cola“, ktoré využíva najnovšie 3D technológie. Virtuálny archív je k dispozícii vo viac než 36 jazykoch a ponúka prístup k doteraz neuverejneným materiálom o Coca-Cole