39 detí zneužili dvaja skautskí vedúci. Najotĺkanejší mukel chce ísť na slobodu

1513

Mestský súd v Brne na verejnom zasadnutí prerokúva žiadosť bývalého skautského vedúceho Martina Mertla (29) o podmienečné prepustenie z väzenia. Mertl, zvaný Meluzín, so svojím kolegom Milanom Machátom (27), alias Piškótom, zneužili v rokoch 2007 až 2012 v Ústí nad Labem 36 chlapcov a tri dievčatá. Obaja homosexuálny milenci za to dostali 10 rokov väzenia. Sudkyňa nariadila prehrať trištvrtehodinový videodokument, na ktorom Mertl vystupuje v úlohe kajúcnika.

„Preklínam sa za to. To čo tie deti prežili kvôli mne, je hrozné. Nikdy som to nemal robiť,“ kajal sa v pondelok Mertl na súde. „Pokračujem v liečbe na špeciálnom oddelení vo väzení v Kuřimi. Som sexuálne panic. Potrebujem aj po prepustení z liečebne dohľad,“ dodal. Sudkyňa Lenka Šebestová odročila rokovaní na neurčito, vyžiadala si znalecký posudok.

Machát s Mertl figurujú v jednom z najrozsiahlejších a najohyzdnejších zločinov súvisiacich so sexuálnym obťažovaním detí. V rokoch 2007 až 2012 dvojica skautských vedúcich zneužila až 39 detí. Zvrhlíci si ich vytipovávali z radov svojich zverencov alebo na internete.

Mertl si v novembri, po siedmich rokoch, podal žiadosť o podmienečné prepustenie. Využil prvej možnosti na podobnú žiadosť. Vo väzení je ako pedofil v hierarchii muklov na tej najnižšej úrovni …

 Zvrhlí  skauti a milovníci hokeja   

Obaja vedúci boli vo svojej skautskej družine Bobrov v Ústí nad Labem bezhranične uznávaní. Navonok zábavní, priateľskí a slušní. Ich skrytá tvár bola ale drsná. Milenci, manipulátori a vydierači, ktorí chlapcov z oddielu ľsťou donútili k výmene nahých fotiek, onániou pred kamerou a dokonca k homosexuálnej súloži v troch bez toho aby sa sami prezradili.

Školáčku (13) znásilnilo 137 pedofilov, ale za mrežami skončili len traja

Obaja muži spolu mali milostný vzťah. Spájal ich aj hokej, písali do klubového časopisu. Robili aj rozhovory. Medzi skautmi potom našli zdroj ako si obohatiť svoj milostný život.

 Chlapcov nútili k onánii pred kamerou a potom  vydierali 

Úchylné vyčíňanie dvoch mladíkov im umožnil internet a úkryt anonymného účtu. Vydávali sa tam za fiktívne mladé dievčatá.

„Bol som zameraný na mladých. Bol som zvedavý. Cez falošný profil som písal, že sa mi páčia. A masturboval som pri tom,“ opisuje Mertl svoje konanie v dokumente pre Stream.cz.

Obaja skautskí vedúci rozbehli celý obchod s videami s chlapčenskou onániou. A naivné deti boli v pasci. Vrcholom odpornosti a ich poslednou požiadavkou bolo natočenia homosexuálneho videa.

„Napísal som chalanom v úlohe dievčaťa, že ma moc vzrušuje, keď sa budem pozerať na troch chlapov. Aby to natočil a že už bude mať odo mňa pokoj,“ povedal.

Matka predávala úchylovi 10-ročného chlapca, ten ho opakovane znásilňoval.

Chalanom, dávali zvrhlíci tri úlohy: poslať nahé fotky, poslať intímne videá a osobné stretnutie s nimi. Vydierali ich tým, že nahrávky pošlú rodičom, do školy a kamarátom. Chlapci sa postupne zosypali. Na ohavné vydieranie prišli nakoniec náhodou rodičia jedného zo skautíkov.

 Ako chlapca  zneužili? 

Obeť: „On hovoril, že chce jednu noc, keď budem robiť, čokoľvek bude chcieť. A potom sa urobil na moje brucho. A potom ma utrel a išiel som domov.“
Mertl: „Ten chlapec plakal. My sme ho pritom držali za ruku a snažili sa ho upokojiť. Prinútili sme ho k orálnemu styku. Bolo vidieť, že je rád, že už to má za sebou.“

Polícii trvalo 30 rokov aby usvedčili pedofilného vraha. Usvedčil ho použitý kondóm!

Ani jedna zo príšer neprejavila v roku 2012 počas súdneho pojednávania v Ústí nad Labem žiadne emócie. Vedúci nepohli ani brvou. Machát mal neustále sklonenú hlavu, aby mu vlasy zakrývali tvár. Mertl ju mal vztýčenú, ale nedával najavo, čo sa mu honí hlavou. Dobre mu však nebolo, dvakrát si z čela utrel pot.