53 rokov nevyšetrený starý prípad slávneho únosu lietadla!

Nezávislý vyšetrovateľ urobil zásadný krok k objaveniu únoscu

392

Nezávislý vyšetrovateľ urobil zásadný krok k objaveniu preslávene známeho únoscu lietadla, D. B. Coopera, ktorý pred 53 rokmi zmizol aj s 200 000 dolármi. FBI sa ani po rokoch nepodarilo zlodeja identifikovať, už čoskoro sa vďaka moderným technológiám s najväčšou pravdepodobnosťou dozvieme pravdu.

D. B. Cooper uniesol 24. novembra 1971 lietadlo spoločnosti Northwest Orient počas krátkej cesty medzi Porlandom a Seattľom. Krátko po štarte odovzdal Cooper letuške odkaz, v ktorom jej povedal, že má v kufríku bombu. Výmenou za životy 36 ďalších cestujúcich a šiestich členov posádky na palube únosca požadoval 200 000 dolárov a štyri padáky. 200 000 dolárov malo kúpnu silu dnešných 1 074 000 dolárov.

Keď lietadlo pristálo na letisku v Seattli, peniaze a padáky Cooper vymenil za všetkých cestujúcich a časť posádky. Podľa Cooperových pokynov Boeing 727 druhýkrát vzlietol – tentoraz smerom k Mexico City. Okolo ôsmej hodiny večernej sa však na prístrojovej doske v kokpite rozblikala kontrolka, ktorá signalizovala otvorené zadné únikové dvere. Cooper zmizol v nočnej oblohe – odvtedy o ňom už nikto nepočul.

Únosca vyskočil z lietadla aj s balíkom peňazí! Polícia tajomného únosca v obleku nikdy nedopadla

 Najdôležitejšia stopa?  Kravata! 

Únosca na svojej sedačke zanechal jedinú stopu – čiernu kravatu s klipom. Nezávislý vyšetrovateľ, Eric Ulis, ktorý prípad vyšetroval posledných 13 rokov, prezradil, že dni záhadného D. B. Coopera sú konečne spočítané.

Minulý týždeň sa Ulis stretol s Tomom Kayom, vedcom, ktorý v rokoch 2009 a 2011 testoval kravatu pomocou špeciálneho zariadenia, zachytávajúceho pevné častice. Ulis s Kayom však až nedávno prišli na zistenie, že zariadenie je schopné zachytiť aj DNA.

K jedlu sme varili potkanov

 FBI  nepotrebujeme 

Ako spomína The Sun, kravata bola už dvakrát testovaná na prítomnosť DNA, ale vždy neúspešne. Ulis zdôraznil, že druhy testov, ktoré vyšetrovatelia používali pred 20 rokmi, sú v porovnaní s dnešnou dostupnou technológiou predpotopné. „My už FBI nepotrebujeme. Máme viac ako dosť práce s tým, aby sme Coopera našli sami,“ povedal Ulis.

Rodina ktorá je na ceste okolo sveta sa stratila v Brazílii. Ich loď uniesli piráti!

 Koniec  sa blíži 

V priebehu rokov bolo viac ako 800 podozrivých, ale u žiadneho z nich nikdy nedošlo k usvedčeniu. Hlavným podozrivým je doteraz metalurg Vince Peterson, pretože sa v kravate našli chemikálie zo vzácnych kovov, ktoré sa používajú v leteckom priemysle. Vince pracoval v spoločnosti Crucible Steel, ktorá patrila k hlavným dodávateľom dielov spoločnosti Boeing. Peterson však v roku 2002 zomrel.

Po sérii posledných udalostí Ulis verí, že skutočnú identitu záhadného D. B. Coopera sa mu podarí odhaliť do konca roka. Koniec sa blíži.