Na dobrý úmysel ochrancov zvierat doplatilo cez 100 králikov, ktoré farmári utratili! Aktivisti zachránili len 16 zvierat

1217

Táto záchranná akcia sa britskej ochrankyňu zvierat podľa všetkého príliš nepodarila. Aktivistka Mia sa v Španielsku vlámalo na králičiu farmu a pokúsila sa aspoň niektoré zvieratá vyslobodiť.

To sa jej podarilo a s kolegami si odviezla 16 králikov. Príbeh má však tienistú stránku. Farmári kvôli aktivistom údajne museli utratiť okolo stovky zvierat!

Nech už bol úmysel ochrancov zvierat sebeušľachtilejší, podľa majiteľov farmy dopadlo snaženie aktivistov presne naopak, než ako plánovali. Mia s priateľmi síce z katalánskej farmy odviezla 16 králikov, lenže oveľa viac ich kvôli nim údajne zomrelo.

Niektoré samice kvôli stresov potratili, mnoho ďalších zvierat utrpelo z rovnakého dôvodu fatálne zranenia ako zlomenú chrbticu a podobne. Farmári zvieratá preto podľa denníka La Vanguardia museli utratiť. Ak by to bola skutočne pravda, išlo by pre ochrancov zvierat o úplne žalostnú bilanciu. Kvôli 16 zachráneným králikom ich až sto ďalších zomrelo.

Mučil, zabil a znetvoril minimálne 12 mačiatok! Strčili ho do väzenia

Mia sa však tomuto tvrdeniu bráni. Svoj uhol pohľadu poskytla prostredníctvom Instagramu. „Boli sme na tej farme menej ako päť minút. Siahali sme len na tie králiky, ktoré sme zachránili. Tí sú v poriadku a majú sa dobre. Majú len mierne zdravotné ťažkosti kvôli nevyhovujúcim podmienkam na farme,“ odmietla Mia tvrdenie farmárov a naopak ich obvinila, že ju aj jej priateľov vystavili smrteľnému nebezpečenstvu!

Tyran zavesil šteniatko na strom a ušiel! Jazvečík už našiel novú rodinu

Španieli vraj na auto aktivistov strieľali zo zbraní a naháňali ich po diaľnici! Zbesilú naháňačku vraj uťali až policajti. Konflikt však začal už pred farmou, tam sa znepriatelené skupinky stretli prvýkrát.

„V nedeľu prvého septembra o pol ôsmej večer sa skupina aktivistov dostala na farmu v obci Gurb a vzala 14 králikov. Keď na miesto prišli policajti, aktivisti boli vonku. Ukradnuté králiky neboli nájdené. Na mieste boli aj farmári, medzi oboma skupinami bola napätá atmosféra, „ opísala hovorkyňa katalánskej polície.

Za týranie vyše 200 psov v klietkach plných výkalov už obvinili tyranov.

„Hliadka ich oddelila a aktivistovi eskortovala do bezpečnej vzdialenosti. Pred jedenástou večer sme boli informovaní, že jedno okno auta aktivistov bolo prestrelené a jedno dievča bolo zranené na tvári od rozbitého skla,“ doplnila hovorkyňa.