8 najväčších sériových vrahov, ktorí svojimi príbehmi vydesí na smrť nejedného z vás.

2813

Títo ľudia sa nikdy nemali narodiť! Osud im dal do vienka krutosť, nenávisť a zlobu, ktorú im už nikdy v živote nevyvrátime. Ďalším problémom sú tiež najrôznejšie sexuálne úchylky. A výsledok? Desivé zločiny, z ktorých sa človeku až robí zle. Skutočné príbehy naozajstných ľudských beštií sú častokrát hroznejšie než hociktorý hollywoodsky horor! O všetkých sme už podrobnejšie písali.

Zameriame sa na neslávne preslávených, ale aj menej známych vrahov a pokúsime sa vám čo najviac priblížiť ich väčšinou veľmi pohnutý životný príbeh. Prinášame vám 8 najväčších sériových vrahov, ktorý svojím  príbehom vydesia na smrť nejedného z vás.

John Wayne Gacy

John Wayne Gacy sexuálne napadol a zavraždil 33 dospievajúcich chlapcov a mladých mužov v rokoch 1972 a 1978 v Chicagu, Illinois. John lákal svoje obete k sebe domov za účelom ponuky peňazí alebo práce a potom ich znásilnil a zavraždil. 26 zo svojich obetí pochoval na svojej záhrade a alebo v priestoroch domu. Zvyšok obetí rozrezal a pohodil ich do rieky Des Plaines River. Gacy bol odsúdený na doživotné odňatie slobody v cele smrti, kde strávil 14 rokov, než bol popravený smrtiacou injekciou v máji 1994.

Andrei Chikatilo

Chikatilo bol sovietsky sériový vrah, prezývaný Mäsiar z Rostov. Ten sa dopustil sexuálneho násilia, vrážd a zmrzačenie najmenej 53 žien a detí v Rusku v rokoch 1978 a 1990. Po tom, čo bolo v lese objavené telo zavraždenej ženy Svetlany Korostikovej, polícia zamerala svoju pozornosť práve na neho a začala ho preverovať. Nakoniec sa objavili dôkazy, vďaka ktorému bol Čikatelo zatknutý. Bol odsúdený na trest smrti. Ruský prezident Boris Jeľcin zamietol 4. januára 1994 jeho žiadosť o milosť a 14. februára 1994 bol vo väznici v Novočerkask zastrelený strelou za pravé ucho.

Tommy Lynn Sells

Tommy vyhlasoval, že zavraždil viac ako 70 ľudí, toto však nebolo nikdy dokázané. Je považovaný za jedného z najnebezpečnejších páchateľov a vrahov v Texase. Bol odsúdený za niekoľko brutálnych vrážd medzi rokmi 1985 a 1999, vrátane dobodania 13 ročné dievčatá, ktorú nožom zasiahol šestnásťkrát. Sells bol nakoniec chytený potom, čo sa vkradol do izby desaťročného dievčatká, ktoré bolo práve sama doma a bodol ju do brucha za účelom aby vykrvácala. Dievčatko bolo ale schopné dôjsť k susedom a všetko im povedať. Vďaka výpovede a popisu páchateľa, ktorý dievčatko polícii poskytla bol Sells zadržaný. Tommy bol odsúdený na trest smrti a zostáva v prísne stráženej väznici v Livingstone v Texase.

Gary Ridgway

Jeden z najväčších a najznámejších sériových vrahov zo Spojených štátov. Bol obvinený zatknutý kvôli obvineniu zo 4 vrážd. Neskôr sa ale priznal k viac ako 70-tím vraždám žien v štáte Washington od roku 1980 až do roku 1990. Vďaka poskytnutiu všetkých detailov a spolupráci s políciou sa vyhol trestu smrti. Políciu doviedol na miesto k rieke Green River kde svoje obete pochovával. Vďaka tomu si vyslúžil prezývku „Green River Killer“. Bol odsúdený za 48 vrážd ktorému boli dokázané a dostal trest na doživotné odňatie slobody.

Pedro Rodrigues Filho

Pedro Rodrigues Filho je brazílsky sériový vrah. Bol zadržaný v roku 1974 a odsúdený na 128 rokov väzenia (I keď brazílsky právny systém a zákon nedovoľuje nikomu stráviť vo väzení viac, ako 30 rokov). Pedro svoju prvú vraždu spáchal v 14tich rokoch. Vkrádal sa do bytov a domov miestnych brazílskych dílerov a tých vraždil. V 18 rokoch mal na konte viac ako 10 vrážd a v 19 rokoch bol chytený a poslaný za mreže. Ani vo väzení mu však nič nebránilo vo vraždení a tak následne zabil viac ako 47 väzňov. Vďaka tomu sa v roku 2003 posudok zmenil a jeho trest bol navýšený o ďalších 400 rokov. Potom čo strávil vo väzení viac ako 34 rokov bol v roku 2007 prepustený na slobodu. Do väzenia sa ale v roku 2011 znovu vrátil.

Daniel Camargo Barbosa

Barbosa bol sériový vrah, ktorý má na svedomí znásilnenie a zabitie viac ako 150-mladých dievčat v Kolumbii a Ekvádore v roku 1970 a 1980. Priznal sa k zabitiu 72 dievčat v Ekvádore a potom utiekol z kolumbijského väzenia. Potom, čo bol zatknutý v Quite, zaviedol políciu na smetisko kde svoje obete pochovával. Boli tu dokonca objavené obete vrážd, o ktoré sa nikto nezaujímal a ich zmiznutie nebolo ani nahlásené. Bol odsúdený v roku 1989 a odsúdený na 16 rokov väzenia, čo je maximálny trest odňatia slobody v Ekvádore. V novembri 1994 bol zavraždený vo väzení bratrancom jedného z jeho obetí.

Dr. Harold Shipman

Dr. Harold Shipman Fredrick bol anglický lekár a je jedným zo svetovo najznámejším sériovým vrahom v histórii. Bolo preukázané, že bol zodpovedný za viac ako 250 vrážd. Dôveryhodný lekár bol rešpektovaný vo svojej komunite, ale kolegovia a miestny pohrebný ústav si všimli, že jeho pacienti začali častejšie umierať. Niekoľko tiel bolo dokonca exhumovaných a bola v nich nájdená smrteľná dávka diamorphinu. Neskôr sa zistilo, že doktor Shipman zámerne vstrekovali smrteľnej dávky liekov a liečivých prostriedkov do tiel jeho pacientov, čím u nich spôsobil smrť. Pri nasledujúcom vyšetrovaní bolo odhalených pätnásť prípadov úmrtia Shipmanových pacientov, ktorým lekár podával smrteľne dávky diamorphinu, podpisoval ich úmrtné protokoly a falšoval lekárske záznamy tak, že nepravdivo vypovedali o chatrnom zdraví týchto pacientov. Celkovo mu bolo pripísaných okolo 250 vrážd. V roku 2000 bol odsúdený na pätnásť po sebe nasledujúcim doživotným trestom a sudca odporučil, aby nebol nikdy prepustený. Harold Shipman spáchal 13. januára 2004 v 6:20 vo svojej väzenskej cele samovraždu.

Pedro Alonzo Lopes

Pedro Alonso López je kolumbijský sériový vrah obvinený zo znásilnenia a zabitia viac ako 300 dievčat po celej Južnej Amerike. Lákal ich do odľahlých oblastí alebo do neobývaných budov, kde znásilnil každú zo svojich obetí a potom ich ubil na smrť alebo ich uškrtil. López bol zatknutý, keď sa mu nepodaril pokus o únos pri ktorom ho chytili. V Ekvádore bol obvinený zo 110 vrážd, k ďalším 240 vraždám sa priznal na území Peru a Kolumbie. Pedro sám priviedol ekvádorskú políciu k 53 hrobom jeho obetí – všetko boli dievčatá od deviatich do dvanástich rokov. Roku 1999 bol deportovaný do Kolumbie, odkiaľ dvakrát utiekol zo strachu z trestu smrti. Podľa niektorých svedkov sa skrýva v horách medzi Ekvádorom a Kolumbiou, avšak niekoľko rokov nie sú o Lópezovi nové správy. V okolí nebol zistený nárast nezvestných dievčat. Nie je vylúčené, že bol zabitý..