Fidencio Sanchez prišiel v júli o svoju jedinú dcéru a jeho žena je vážne chorá. Dôchodok mu nestačil na to, aby poplatil všetky účty. Avšak, jeden z jeho zákazníkov začal kampaň na GoFundMe s cieľom vybrať 3 tisíc dolárov, aby si starček polepšil. Príbeh bol natoľko srdcervúci, že tisíce ľudí prispeli celkom 115 tisíc dolárov počas prvých dvoch dní kampane.

Joel Cervantes Macias, mexický majiteľ reštaurácie, videl 89 ročného dedka, ako tlačí vozík plný mrazených pochúťok. Pohľad na starčeka mu zlomil srdce. Hovoril si, že v jeho veku by si mal užívať dôchodku.

Starého predavača tlačiaceho vozík si vyfotil a fotografiu zdieľal na sociálnej sieti Facebooku s titulkom: „Vážim si tohto muža. #workflow #dyingbreed #mexicano #migente.“

Joel Cervantes Macias
Joel Cervantes Macias

Ešte než Joel Cervantes Macias odišiel, kúpil si od predavača 20 nanukov za 50 dolárov. Fotografia, ktorú zdieľal na Facebooku, mala taký ohlas, že sa rozhodol založiť kampaň na GoFundMe, aby život tomuto starčekovi a choréj manželke zjednodušil.

Fidencio Sanchez odišiel do dôchodku pred štyrmi mesiacmi, ale pred dvoma mesiacmi sa musel opäť vrátiť k práci. Zomrela mu dcéra, zostali mu vnúčatá a jeho žena je chorá, a tak musel opäť predávať zmrzlinu, aby bol schopný rodinu uživiť. A teraz je na konte kampane 352 300 dolárov od viac ako 16 tisíc ľudí.

Fidencio Sanchez sa o dobročinnosti ostatných dozvedel počas návštevy kostola v nedeľu 11. septembra 2016. Hoci mu peniaze zaistia pokojnú starobu a spokojný dôchodok, vyhlasoval, že chce v práci pokračovať. V pondelok 12. septembra 2016 však agentúra Reuters informovala, že 89 ročný muž s prácou skončí a bude sa venovať vnúčatám.