V podzemnom parkovisku jedného nákupného centra v Bratislave návštevníci objavili dvoch psíkov, ktoré majiteľka priviazala k autu. Nedostali vodu ani jedlo, majiteľka sa vrátila až o 5 hodín. Psíci nakoniec skončili v útulku, ktorého pracovníka majiteľka hrubo napadla.

Nezodpovedná majiteľka nechala v podzemných garážach nákupného strediska priviazaných k autu dvoch psíkov. Jednalo sa o 1,5 roku starú fenku staforda a trojmesačné šteniatko. Obaja zostali bez vody aj jedla a pod sebou mali kalužu.

Znepokojení okoloidúci zalarmovali políciu. „Najprv som si myslela, že majiteľka išla len niečo nakúpiť,“ uviedla okoloidúca pre televíziu JOJ. Približne po hodine a pol sa vrátila k svojmu autu a psíkovia boli stále priviazaní. „Tí psíkovia boli bez vody. Teplota vzduchu je tu podľa mňa tak 40 stupňov, takže tu tí psy nemôžu byť,“ dodala.

Polícia po príchode kontaktovala majiteľku auta. Odbila ich so slovami, že nemá čas. Potom na miesto prišli pracovníci psieho útulku Sloboda zvierat a psíkov odchytili. So samotnou majiteľkou už vraj majú niekoľko skúseností.

V ten istý deň boli privolaní na parkovisko iného nákupného centra, kde bola dvojica psíkov priviazaná k stĺpu. „Keď prišiel kolega a chcel ich odchytiť, prišla údajná majiteľka a kolegu napadla. Bola veľmi vulgárna a hádzala naň predmety. Keď videl, že majú psy majiteľku, odišiel,“ zverila sa Pavla Dugovičová, predsedníčka Slobody zvierat v Bratislave.

Policajti s agresívnou majiteľkou majú aj svoje skúsenosti. Hovorkyňa mestskej polície v Bratislave Barbora Krajčovičová oznámila, že dopoludnia na tiesňovej linke prijali oznámenie o dvoch psoch, ktorí mali byť priviazaní bez prítomnosti majiteľky. „V čase príchodu hliadky sa majiteľka už na mieste nachádzala. Policajti sa s ňou snažili komunikovať, komunikáciu však odmietala a mala agresívne prejavy.“

Deň pred samotným incidentom so psami mala žena ďalší konflikt s mestskou políciou. Údajne išla v protismere. Pokutu vraj prvýkrát chcela zaplatiť, potom sa ale zamkla v aute a strážnikov chcela dokonca napadnúť.