Aj muži bývajú obeťami domáceho násilia, len sa s tým málokedy priznajú. Alexa týrala matka jeho detí, dobodala ho nožom a vzala na neho aj kladivo

1205

Sedel v kúpeľni a v očiach mal neopísateľný strach. Zo zápästia mu tiekla krv. Keď našli policajti Alexa Skeela (22) v jeho nútenom domácom väzení v anglickom Stewartby, bola z neho len zmučená troska. Mladík sa stal obeťou tyranie a domáceho násilia. Tým, kto mu urobil zo života peklo, bola matka jeho detí Jordan Worth (22).

Keď sa Alex a Jordan spoznali v júni 2012, bolo obom ešte len 16 rokov. Bola to láska ako trám a nič nenasvedčovalo tomu, aká fúrie sa z Jordan stane. „Bola veľmi starostlivá, sebavedomá. Dala mi najavo, že má o mňa záujem,“ povedal Alex v dokumente britskej televízie BBC Three. Aj keď sa zdala ako rozkošné dievča, podľa Alexovej mamy Ged netrvalo dlho a stala sa z nej zlá mrcha.

 Hrala s ním psychologické  hry 

„Čím dlhšie spolu boli a ako sa vzťah vyvíjal, začala s ním hrať psychologické hry. Jordan povedala: Nepáči sa mi šedivá farba, nemyslím, že by si mal nosiť šedivú. Povedala: Nepáči sa mi, ako máš tie vlasy, mal by si ich mať takto. Nepáči sa mi, aké nosíš topánky. Ale nikdy som to nebrala zle,“ spomína mama Alexa. Jordan k všetkému tomu začala chorobne žiarliť a trúfla si aj na Alexových priateľov.

„Mal som vtedy zatemnenie, pretože som ju miloval,“ spomína Alex. Potom si však matka a ostatní členovia rodiny začali všímať, že má Alex rôzne zranenia.

Futbalový kouč najskôr tvrdil, že si ich spôsobil sám. Potom už bolo všetkým jasné, že je mladík týraný. s Jordan sa dokonca rozišiel, ale ona sa potom vrátila s tým, že je tehotná. Vzťah a tyranie preto pokračovali. Nakoniec Jordan Alexovi porodila dve deti.

 Schudol  25 kíl 

Začiatok vzťahu ničomu zlému nenazväčšoval, ale…

Keď už nemohol mladý muž teror vydržať, vyhrážala sa mu Jordan, že mu milované deti zoberie. Alexovi urobila zo života hotové peklo. Nechala ho vyhladovať tak, až schudol šialených 25 kilogramov. K tomu ho bila, oparovala ho vriacou vodou, a dokonca na neho vzala niekoľko nožov, kladivo alebo skrutkovač, s ktorými mu ubližovala. Keď v júni 2017 prišli do bytu privolaní policajti, zdesili sa.

Babička viezla vnúčatá (7 a 8) zavreté v psích klietkach a babičku zavreli za týranie detí

„Jordan nás pustila dnu a my sme šli hore. Hore na schodoch sedel Alex s uterákom obmotaným okolo ruky. Všade bola krv. Bol tam veľký zubatý kuchynský nôž. Potom som si všimol Alexových zranení,“ zaspomínal na desivé okamihy zasahujúce seržant Ed Finn. Jordan bola zatknutá a obvinená zo 17 rôznych prečinov vrátane obmedzovania osobnej slobody, týranie a donucovania. Nakoniec bola odsúdená na viac ako sedem rokov.

 Od smrti ho delilo  10 dní 

Alex teraz zobral všetku odvahu a o svojej krutej minulosti verejne hovorí. „Keď ma polícia našla, povedali mi, že som bol 10 dní od smrti. Bol som zamilovaný do Jordan a trvalo mi dlho, než som našiel odvahu povedať, že ma týrala,“ priznáva futbalový tréner. Zo zverejnených záberov z domova, kde bol Alex väznený, sa dvíha žalúdok. Všade bol neporiadok, krv a týraný mladík vyzeral ako oživená mŕtvola. Dnes opäť stojí na nohách. Snáď nájde skutočnú lásku.