Aké nahotinky sa páčili našim dedkom? Rozhodne neboli kosť a koža

1443

Počas devätnásteho storočia bola žena veľmi silno v područí muža, nemala moc práv a ženy v službách, teda slúžky, upratovačky, kuchárky, v podstate museli byť svojmu zamestnávateľovi kedykoľvek a akokoľvek k dispozícii, ak si to žiadal. Preto sa začala veľmi rozmáhať jediná „slobodná“ zárobková činnosť žien v tej dobe, teda prostitúcia.

Logicky si ženy povedali: „Prečo by som mala byť zneužívaná mužmi ako slúžka, lepšie bude, keď mi za to budú aspoň platiť.“ Tým pádom si mohla žena prísť k peniazom, o ktorých by sa jej v službe ani nesnívalo. Tie jej potom dávali úplne nové možnosti. Áno, je to smutné, našťastie taká doba je už za nami.

S novými technickými vymoženosťami sa tiež rozmohlo zasielanie pohľadníc a jedny z prvých, ktoré sa posielali a začali sa aj zbierať, boli práve tie s nahotinkami. Hovorilo sa im „francúzske pohľadnice“, pretože na nich väčšinou boli francúzskej kurtizány alebo modelky. Rozosielanie a prijímanie aktov na pohľadniciach bolo v tom čase zakázané len v puritánskych Spojených štátoch amerických.

Prostitúcia v antike bola pomerne váženým remeslom

Nahé ženské telo fascinovalo odjakživa nielen umelcov, samozrejme ním boli posadnutí všetci muži. Nahotinky boli dovtedy známe z obrazov, ale fotografia priniesla v tejto oblasti úplne nové možnosti. Pozrite sa, aké krásavice obdivovali naši dedovia a pradedovia. Rozhodne nevyzerali ako modelky v dnešnej dobe. Boli oveľa bližšie skutočným ženám krv a mlieko!

Zarábať si vlastným telom je veľmi nebezpečné remeslo – a to nielen kvôli nákazám.