Ako na výpredaj

957

1. Nepodliehajte panike

Na nákupy so zľavou si pred útokom na obchody vopred pripravte presný „budget“ a hotovosť, ktorú mienite investovať. Správny „profík“ si pred tým, ako začne vymetať obchody ujasní, čo chce. Doplňujete šatník? Skúste si vopred napísať, čo vám chýba a čo neodkladne potrebujete. Ide o elektroniku? Na internete skontrolujte ponuku obchodu s elektronikou, aby ste si vybrali tú cenovo najvýhodnejšiu. Týmto spôsobom neminiete viac ako chcete. 

2. Kúpte len to, čo vám naozaj sadne

Toto pravidlo sa týka najmä kúpy oblečenia. Ak vám vybraný kúsok na sto percent nesadne, nech vám to aj roztrhne srdce, choďte a vráťte ho naspäť do regálu. Určite nenakupujte bez skúšania len preto, že pred skúšobnými kabínkami je dlhý rad. Obchody totiž neberú späť oblečenie, ktoré bolo zakúpené so zľavou. Preto, pred kúpou si všetko dobre prezrite (dierka pod pazuchou, párajúci sa šev, rozchádzajúca sa látka nepotešia ani vtedy, keď tričko stálo len pár „šupiek“) a skúste pátrať v mysli, či ho doma máte s čím skombinovať. 

 

3. Investujte do kvality

Kožené topánky, značkové oblečenie, kabelky, bundy, opasky… Radšej skúste pozrieť v značkových obchodoch, kde možno tieto veci budú so zľavou stáť toľko, ako v obchodoch typu Zara a HM kolekcie v plnej cene, alebo možno budú o málo drahšie. Ale za kvalitu sa túto sumičku dať oplatí. Navyše, tieto kúsky vydržia dlhšie ako ostatné, vášmu outfitu dodajú potrebnú dávku luxusu a nadčasovej elegancie. 

 

4. Pri kúpe elektroniky sa pýtajte 

Budete mať nárok na servis aj keď kúpite ipod so zľavou? Dostanete k novému laptopu aj balík so softvérom či antivírusovým systémom? Tieto otázky vám možno pomôžu vyvarovať sa chyby, že kúpite tovar, ku ktorému budete musieť následne dokupovať ďalšie sú-čiastky, softvéry, či si platiť v prípade potreby nákladný servis… 

 

5. Kontrolujte cenovky

Obchodníci sa nezaprú! Dávajte pozor, keď nakupujete oblečenie. V rámci výpredajov sa dostávajú do obchodov aj nové kolekcie, na ktoré sa zľava nevzťahuje a znudené predavačky ich často zavesia medzi zľavnené. Preto platí! Predtým, ako pristúpite ku kase, pozorne skontrolujte etiketu, či je na nej zmenená cena. Ak nie je, platí pôvodná, a na túto skvelú vec sa zľava nevzťahuje. Tak a máte o trapas pri kase menej. 

 

6. Choďte nakupovať zrána 

Správni znalci výpredajov chodia nakupovať vždy ráno, kým je šatstvo ešte pekne uložené na svojom mieste a kým sú predavači a predavačky čerství a ochotní. Naopak, topánky sa nakupujú najlepšie okolo štvrtej poobede. Vtedy sú nohy mierne opuchnuté po celom dni, a ak vám topánky budú sedieť v tom čase, môžete si byť istí, že v prvý deň ich nosenia určite nebudete mať žiadne otlaky. Na nákup elektroniky neexistuje vhodný čas, iba rada – skúste si v obchode dohodnúť na určitú hodinu človeka, ktorý tam bude len pre vás, a poradí vám pri výbere techniky. 

 

7. Vyskúšajte internet shopping

Väčšina obchodov, ktorá má internet, umožňuje aj online nakupovanie. Ponúka na internete veci ešte lacnejšie ako v obchode.