Stokrát už určite o niečom podobnom počuli. Polícia aj banky roky varujú pred posielaním prístupových sms kódov k účtu niekomu cudziemu. Napriek tomu dve ženy z Frýdku-Místku pod vidinou výhry naleteli. Jedna tak prišla o 180-tisíc korún (7.200 eur) a druhá o 30-tisíc korún (1.200 eur).

Prvú ženu cez aplikáciu messenger oslovila údajná známa. Najskôr po nej chcela telefónne číslo, že hrajú s priateľmi nejakú hru. Potom ju požiadala o preposlanie kódu, ktorý jej mal prísť, čo nešťastnica urobila.

Vzápätí prišla poškodená správa, že vyhrala 22 tisíc korún so žiadosťou o vyfotenie prednej a zadnej strany platobnej karty.

Cap záhradníkom! Tomáš strážil trezor firmy a ukradol z neho milión! Všetko pre stávkoval!

„Následne žene začali chodiť oznámenie o potvrdení platieb, kedy bola uisťovaná, že je všetko bezpečné a má platby potvrdiť, aby jej mohla byť zaslaná výhra,“ uviedla policajná hovorkyňa Kateřina Kubzová. Poškodená všetko splnila a potom v mobilnom bankovníctve zistila, že má účet „ľahší“ o 180-tisíc.

Polícia zverejnila aj komunikáciu medzi podvodníkmi a nešťastnicami. Práve priateľský tón zrejme hral úlohu v tom, že ženy uverili a urobili všetko, čo po nich internetoví piráti chceli.

Podvodník v Čechách na e-shope napálil 200 ľudí a zarobil si šesť miliónov! Ponúkal za výhodnú cenu zlato

 Gratulujeme,  vyhrala ste! 

Druhú ženu zase niekto oslovil s tým, že istá spoločnosť organizuje súťaž, v ktorej síce jej „kamarátka“ nevyhrala, ale ona áno. Aby jej mohla byť vyplatená finančná odmena, mala zaslať svoje telefónne číslo, emailovú adresu a tiež kódy, ktoré jej následne začali chodiť z jej banky na potvrdenie rôznych transakcií.

To poškodená urobila bez toho, aby si uvedomila, že neznámy páchateľ práve „manipuluje“ s jej účtom a prišla o takmer 30 tisíc korún.

Láďa s Viktorom boli takí sympatickí, že im babička odovzdala svoje peniaze a zlato

„Policajti začali úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania trestných činov podvod a neoprávnené opatrenia, falšovanie a pozmenenie platobného prostriedku, v druhom prípade aj pre prečin neoprávnený prístup k počítačovému systému a neoprávnený zásah do počítačového systému alebo nosiča informácií,“ dodala hovorkyňa.