Otec bol vodičom autobusu, matka umývačkou riadu. Prvé štyri roky svojho života prežilo dievčatko Patrizia v chudobných podmienkach na šedivom predmestí Milána. Keď jej otec zomrel, Patriziina mama si ulovila multimilionára. Od tohoto momentu bola Patrizia vychovávaná ako vo vatičke: šaty jej šila osobná krajčírka, ak sa jej zlaté hodinky s briliantmi poškriabali, dostala desaťročná princeznička nové. Patrizia bola od malička vedená k tomu, aby sa vydala za boháča. A našla ho: Maurizio Gucci, šéf a dedič svetoznámeho módneho impéria. Medzi oboma preskočila iskra a Gucci bol stratený. Zobral si Patriziu za ženu. Zdalo sa, že Patrizia získala to, čo chcela a teraz bude spokojná. Lenže v manželstve to škrípalo.

 PATRIZIA GUCCI NAJALA VRAHA,  KTORÝ MAL ZABIŤ JEJ MANŽELA. 

V roku 1995 zomrel Maurizio Gucci potom, ako mu najatý vrah strelil do tela tri smrteľné rany. O dva roky neskôr Patriziu Gucci zatkli a odsúdili na 29 rokov väzenia. A na luxus môže zabudnúť! Vtedy mala 48 rokov a čo jej pamäť siaha, žila vždy len na zámkoch. Jej domovom sa stala jedna studená cela. Patrizia mala vyjsť z väzenia ako 77 ročná babička.

Jej cela vo väzení San Vittore má číslo 215 a meria celých 25 metrov štvorcových. Je stavaná pre tri osoby. V skrini patrí Patrizii len jedna z troch priehradok. Na skrini stojí maličký televízor: jediné spojenie so svetom tam vonku. Lebo z 80 krát 80 centimetrového okienka sa dá pozerať len na studené múry.

VÄZENSKÝ MUNDÚR NAMIESTO KOŽUCHOV

„Žiadne šaty nenosím častejšie než trikrát“ povedala raz Patrizia. Tomu zodpovedala aj výška mesačných účtov za jej šaty. Len málokedy to bolo menej než tri milióny korún za štyri týždne. V šatníku jej hrdo viselo 25 kožuchov až po zem, kombinovať ich mohla s jedným z 250 párov na mieru šitých lodičiek. Za kozmetiku dávala Patrizia mesačne 300 000 korún, najradšej sa umývala mydlom z oslieho mlieka. Jeden kus stál 2000 korún.

Do cely si smela zobrať len dva kostýmy – tie, ktoré mala na sebe, keď stála pred súdom. Vo väzení sú jej však na nič – tam nosí modrú väzenskú uniformu, k tomu bavlnené topánky s gumeným podpätkom. Povolenú má len maličkú sadu so šminkami. Lacné mydlo sa vo väzení fasuje…

RYBACIE PRSTY NAMIESTO KAVIÁRU

Len za potraviny dávala Patrizia Gucci 10tisíc eur mesačne. Chlieb si nechávala dovážať priamo z Jordánska, na raňajky jedávala pravý kaviár so šampanským. Milovala husaciu pečienku z Francúzska, zebrie filé a lastovičie hniezda.

Vo väzení teraz jedáva cestoviny s maslom, rybie prsty so zemiakmi a ako dezert banán. Na pitie je voda.

Paul Getty: Trpký osud miliardárskeho dediča

VRAHYŇA NAMIESTO MEDIÁLNEHO CÁRA

Na luxusnom námestí San Babila mala Patrizia Gucci za susedov len tých najvyberanejších ľudí. Návrhárov Dolceho a Gabbanu, princeznu Donatellu Pecci Blunt a mediálneho cára Silvia Berlusconiho. Pozvania na recepcie a večere k týmto nóbl ľuďom boli na dennom poriadku.

V cele vedľa Patrizie Gucci bývala jedna žena, ktorá zabila dieťa, ďalšia, čo otrávila svojho muža a potom tá, ktorá ubila svoju svokru na smrť. O celu sa Patrizia delila s 60 ročnou Portugalčankou Marijou G., odsúdenou na 35 rokov za mrežami za chladnokrvnú vraždu a s psychopatickou prostitútkou Elvou .

Patrizia bola prepustená na slobodu v októbri 2016 po 18 rokoch ako 68 ročná. Väzba je bola skrátená z dôvodu dobrého správanie. [
V roku 2017 získala od Gucciho majetok anuitu vo výške 900 000 libier

Tie najdôležitejšie roky tu nebola pri mne. Spovedá sa dcéra Evy Rezešovej tesne pred jej prepustením z väzenia