Je 15. februára 2014, pol jedenástej. O chvíľu sa začne hodina francúzštiny. Žiaci štvrtej triedy si sadajú do lavíc a pripravujú si zošity. Christine P., mladá svetlovláska, začína vyučovanie.

Odrazu sa otvorili dvere a vošla riaditeľka s dvoma mužmi. Zrazu išlo všetko veľmi rýchlo…
„Ste Christine P.?“ spýtal sa jeden z mužov a ukázal jej policajný preukaz.

 Zneužívaná a  mučená 

Učiteľka nemala ani čas odpovedať a už jej druhý policajt založil putá a odviedol ju z triedy. Všetko trvalo niekoľko sekúnd…

O čo vlastne išlo? Treba sa vrátiť o niekoľko rokov dozadu. V máji 2012 sa 13-ročná Samantha začala čudne správať. Rýchlo sa jej menila nálada a prenasledovali ju nočné mory. Zároveň sa však zdalo, že zbožňuje svoju učiteľku francúzštiny Christine.

„Veľmi ju mám rada,“ priznala sa matke Jacqueline. „Po vyučovaní vždy zostávam chvíľu s ňou. Radí mi, čo mám čítať.“

Avšak 6. mája 2012 Jacqueline prišla po dcéru do školy a našla ju uplakanú. V ten istý deň dievča odišlo z domu a nechalo list na rozlúčku, v ktorom naznačilo, že chce skoncovať so životom.

Matka zalarmovala políciu, ktorá hneď začala po Samanthe pátrať. Nakoniec ju našli na nábreží, kde sa podľa všetkého chcela vrhnúť do vody.

„Moja učiteľka francúzštiny ma nemá rada,“ vzlykalo dievča.

Išlo o uličníctvo? Zrejme nie. O sedem mesiacov Samantha použila veľké množstvo liekov. Zachránili ju a požiadala, aby ju preložili do inej školy, lebo chce „skoncovať s minulosťou“. Nič bližšie však neuviedla. O desať mesiacov sa opäť pokúsila o samovraždu.

„Prečo chceš tak veľmi umrieť?“ spýtal sa psychiater. „To pre tú ženu, o ktorej si mi rozprávala?“

Odpoveď žiačky bola kategorická. Áno, chce zomrieť kvôli Christine. Aké mala na ňu spomienky?

Samantha sa psychiatrovi zdôverila s niektorými vecami, ktoré ho prinútili, aby rodičom poradil, že by učiteľku mali žalovať. Samantha však proti tomu protestovala.

„Ak ju zažalujete, zabijem sa,“ vyhrážala sa. „A tentoraz sa mi to podarí!“

Po štyroch mesiacoch vypukol škandál, pretože Samantha napísala štátnemu prokurátorovi dlhý list, v ktorom obvinila svoju bývalú učiteľku. V liste stálo, že od januára 2013 ju Christine osem ráz prinútila zúčastniť sa sexuálnych orgií v kabinete. Samantha opisovala hrozné scény a tvrdila, že učiteľka ju navyše mučila horiacimi cigaretami. Učiteľka pri orgiách, ktoré sa konali každý druhý týždeň, zneužívala aj vlastného desaťročného syna.

 Jedného dňa prišla o dieťa, prácu i česť 

Bolo to veľmi vážne obvinenie a Christine okamžite zaistili. Bránila sa však, že sú to samé lži.

O Samanthiných psychických problémoch vedeli v škole všetci. Ako triedna učiteľka dala Samantinej matke adresu detského psychológa.

 A čo dva pokusy o  samovraždu? 

Podľa Christiny súviseli s vážnou chorobou jej otca. O orgiách nikdy nič nepočula. O dva dni došlo ku konfrontácii. Samantha neoblomne trvala na obvinení a Christiným syn sa napokon priznal, že ho matka nútila k účasti na orgiách a vypovedal, že musel so Samanthou praktizovať sado-masochistické hry.

Christine zobrali syna a zakázali jej až do odvolania vykonávať učiteľské povolanie. Z učiteľky sa stal vyvrheľ spoločnosti, no po ôsmich dňoch nastal zvrat, pretože Christiným syn odvolal svoju pôvodnú výpoveď. Navyše niektorí učitelia tvrdili, že Samantha bola do svojej učiteľky skutočne zaľúbená. Vedelo sa, že Samantha jej napísala list, o ktorom učiteľka informovala vedenie školy.

Zvláštne bolo, že v deň, keď psychiater poradil rodičom, aby podali žalobu, Samantha sa pokúsila o samovraždu. Ako keby chcela na seba upútať pozornosť, prípadne ako keby mala strach z vyšetrovania.

Pomaly vychádzali na svetlo božie nové fakty: priaznivé psychologické posudky na Christine a hlavne výpoveď učiteľa, ktorý tvrdil, že osobne zamykal kabinet, v ktorom bola Samantha údajne osem ráz zneužitá a mučená. Samantha si očividne všetko vymyslela, aby nevinná obeť trpela. Christine však aj napriek tomu, že opäť smela učiť, prežívala ťažké časy.

 Samantha obvinila  policajta z incestu! 

Počas roku 2016 dostávali policajti telefonáty, v ktorom isté dievča tvrdilo, že ju otec núti robiť nechutné veci. A núti k tomu aj jej brata.

Keď dievča povedalo, ako sa volá, na polícii zavládlo zdesenie. Išlo totiž o veliteľa polície! Ten však vehementne popieral, že by s deťmi udržiaval incestné vzťahy. Ukázalo sa, že jeho dcéra nikdy na políciu nevolala!

Polícii sa podarilo zistiť búdku, z ktorej sa telefonovalo. O niekoľko dní dokonca vypátrali, kto stojí za udaním: Samantha! Ako náhodou chodila do triedy s policajtovou dcérou, ktorú nemala rada.

Zdalo sa, že týmto sa Christine celkom zbaví obvinenia. Ibaže nastal pravý opak. Samantha opäť napísala prokurátorovi list, v ktorom sa vyhrážala, že sa zabije, keď Christine nebude obvinená.

V júli 2016, ako perverzné dieťa, ktoré sa vyžíva v manipulovaní s dospelými, Samantha sa vrátila k starým výrokom, ktoré vzápätí poprela a priznala sa, že si všetko vymyslela. Jedným dychom však vzápätí dodala, že s učiteľkou udržiavala homosexuálne styky.

Prešiel rok. 2. júla 2017 sa začal proces s Christine. Učiteľka na všetkých zapôsobila svojím pokojom. Samanthu sprevádzala matka, ktorá stále verila všetkému, čo jej dcéra tvrdila. No podľa svedkov Samantha pociťovala potrebu klamať.

 Rozhodujúci  dôkaz 

Podstatný zvrat v prípade nastal vtedy, keď vystúpil Christiným obhajca, ktorý predložil dôkaz, že Samantha nemohla byť v kabinete v čase, ktorý uvádzala.

„Ako všetci žiaci aj Samantha mala elektronickú kartu, ktorá jej umožňovala vstup do jedálne. Vďaka nej bolo možné presne určiť, kedy ju používala. Takto sa zistilo, že v inkriminovanom čase bola so spolužiačkami na obede!“
Samantha sa však nevzdala. Neospravedlnila sa, neprejavila ľútosť. Stále trvala na homosexuálnom vzťahu.

Napriek tomu, že žaloba nástojila na pokračovaní procesu, pojednávanie sa zastavilo a Christine bola oslobodená. Bude však potrebovať veľa odvahy, aby sa vysporiadala so spomienkami na roky poníženia.

Pch