Ako v akčnom filme! Mama s dcérou v Brne prenasledovali zlodeja, ktorý im zobral auto: Úspešne!

803

Bizarný výjav sa naskytol mame s dcérou v Brne. Koncom októbra im zlodej vykradol dom a odcudzil aj klíčky od auta zn. Subaru, ktorým odišiel. Ony ho ale hneď ráno po krádeži zbadali na ulici a začali ho prenasledovať!

„Vlastným očiam matka s dcérou nemohla uveriť pri ceste z polície na úrad. Odcudzené subaru totiž išlo priamo pred nimi,“ uviedol hovorca polície Petr Vala. Oznámili to na tiesňovej linke policajtom, ktorí sa za nimi vybrali. Dvojčlenná osádka v kradnutom aute si však prenasledovanie všimla a pokúsila sa prenasledovateliek zbaviť.

Zlodej ukradol auto aj so šesťmesačným bábätkom!

„Po niekoľkých minútach ale vodič (27) zašiel do slepej ulice, a keď sa z nej pokúsil vyjsť, ženy mu svojim autom zatarasili cestu,“ uviedol Vala.

Z miesta sa posádka auta pokúsila utiecť, policajti ich ale zadržali. Vodič, ktorý má niekoľko platných zákazov riadenia, sa navyše odmietol podrobiť testu na drogy. „Z miesta tak putoval priamo do policajnej cely,“ upresnil hovorca.

Drzý zlodej vykradol byt, kde spal majiteľ, a ešte odišiel s jeho autom

Podľa polície má muž na svedomí najmenej desiatku porušenia zákona a škodu prinajmenšom v státisícoch. V dome, z ktorého ukradol auto, totiž zničil garážové vráta, zobral cennosti aj elektrobicykel.