Ako v akčnom filme zažíval Oliver chvíle hrôzy. Cez display telefónu sledoval lupičov v izbe svojho dvojročného syna!

1723

Ako v akčnom filme sa cítil Oliver Wallace (37) z Londýna, keď v krčme na telefóne naživo sledoval zábery z kamery, na ktorých sa okolo postieľky jeho syna Sama (2) plazili zlodeji …

Chytré telefóny dokážu neuveriteľné veci. Napríklad stačí jedno kliknutie, a môžete vidieť zábery z kamier vo vašom dome. Máte tak dokonalý prehľad o dianí doma a pritom môžete byť kilometre ďaleko. Tak ako v prípade Angličana Olivera.

Otecko Oliver zažíval chvíle hrôzy

Oliverova manželka Sally a syn Sam ráno odleteli na dovolenku na Floridu, a pretože Oliver nechcel tráviť večer sám, dohovoril sa s bratom, že zájdu „na jedno“. Zišli sa teda v krčme a v pokoji si rozprávali pri pive. Kým sa Oliverovi neozval telefón s tým, že niekto chodí po izbe jeho syna.

Cez telefón sledoval lupičov v izbe svojho syna

„Sedeli sme v krčme, dali si pár drinkov a zrazu mi raz zapípal telefón. V izbe u Sama je kamera. Telefón napísal: pohyb v miestnosti. Väčšinou to ignorujem, pretože je to niekto z rodiny. Ale tentoraz to bol niekto cudzí. Okamžite som zavolal na políciu,“ opísal Oliver denníku Daily Mirror.

„Videl som tú ženu, ako po kolenách vliezla do izby. V tej chvíli vám to nedochádza. Na pár sekúnd nerozumiete, na čo sa to vlastne pozeráte,“ dodal.

V Číne sa neschováte!

V čase vlámania bol dom našťastie prázdny, takže sa nikomu nič nestalo, ale lupičom sa podarilo nájsť šperky po Sallynej matke, ktorá v roku 2011 zomrela pri autonehode. Strata takého dedičstva Sally a Olivera samozrejme trápi. Ľudia ale rodine vyjadrujú slová podpory, ktorých si manželia veľmi vážia.

Podľa polície sa zlodeji do objektu dostali zle zabezpečenými dverami na dvorčeku. Oliver a Sally by možno namiesto do kamery mali investovať do poriadneho zámku. Policajti po zlodejoch pátrajú a prosia verejnosť o pomoc.