Al Pacino (82) sa už čoskoro stane štvornásobným otcom. Jeho partnerka Noor Alfallahová (29) je v ôsmom mesiaci tehotenstva. Herec má ďalšie tri deti s dvoma inými ženami.

Al Pacino má s kolegyňou Beverly D’Angelo (71) dvadsaťdvaročné dvojčatá Oliviu a Antona Jamesa. Zo vzťahu s hereckou koučkou Jan Tarranovou má najstaršiu dcéru Juliu (33).

Nedávno sa Al Pacinov kolega z filmov Irčan, Neľútostný súboj alebo Krstný otec Robert De Niro (79) tiež pochválil prírastkom do rodiny. Vďaka dcére Gii Virgínii, ktorú má s priateľkou Tiffany Chenovou (38), je sedemnásobným otcom.

Al Pacino má sicílske korene, jeho otec bol z mestečka Corleone

 Al Pacina takmer vyhodili z  Krstného otca 

Hviezdne vojny s Al Pacinom? Tak vraj mohla vyzerať slávna vesmírna sága, keby herec rolu neodmietol. Legendárny Al Pacino sa nechal počuť, že dospel do fázy svojho života, kedy sa obzerá späť. Verejne priznal, že v poslednej dobe píše o svojom živote a kariére a plánuje vydať pamäte.

„Dal som Harrisonovi Fordovi kariéru, za čo mi nikdy nepoďakoval,“ vtipkoval herec počas rozhovoru, uviedol denník The Hollywood Reporter. Ten totiž namiesto neho nakoniec dostal úlohu Han Sola vo filmovej sérii Hviezdnej vojny, ktorá vyšla v roku 1977.

Kmotor kmotrov sicílskej Cosa Nostri polícii stále uniká

Úlohu vraj Al Pacino odmietol hlavne kvôli nepochopeniu scenára. „Dali mi scenár, ktorý sa volal Hviezdne vojny. Povedal som si: Dostal som scenár, ponúkli mi toľko peňazí, ale nerozumiem tomu,“ priznal.

Al Pacino síce prišiel o obrovsky zárobkovú filmovú sériu, ale zažil ju s filmom Krstný otec. Ako jeden z mála sa môže pochváliť tým, že má pokračovanie, ktoré je podľa mnohých rovnako dobré, alebo dokonca lepšie ako originál.

TOP: Robert De Niro v Maine nedoštudoval, teraz dostal čestný doktorát

Aj o túto filmovú ságu však vraj počas nakrúcania skoro prišiel. Filmové štúdio zo začiatku nakrúcania jeho výkon nenadchol a premýšľalo, že ho vymení za iného herca. „Režisér mi povedal: Vieš, ja som v teba veľmi veril. A ty si ma sklamal,“ zveril sa Al Pacino. Práve režisér filmu Francis Ford Coppola ale nakoniec situáciu zachránil. Zmenil poradie natáčacieho plánu, aby sa Al Pacino mohol predviesť v jednej z ikonických scén filmu.

„Scéna v Solozze, kde zastrelím policajta. Coppola ju posunul, pretože si myslel, že ma Paramount chce vyhodiť. Natočil som tú scénu, páčila sa im a nechali si ma tam, pretože som niekoho zastrelil,“ povedal.

Al Pacino nielenže zachránil svoju rolu, ale za film získal dokonca nomináciu na Oscara za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, čo bola jedna z jedenástich nominácií, ktoré mal film.