Mrazivý prípad sa odohral v americkom state Maine na východnom pobreží Spojených štátov. 77ročný muž tu dobodal sociálnu pracovníčke Kimberly Dobbieovú († 48) pred zrakmi jej dvoch synov.

Otrasný čin je pritom veľmi podobný tomu, ktorý sa odohral v roku 1979 a za ktorý si Albert Flick odpykal 25 rokov za mrežami. Na konci sedemdesiatych rokov brutálne dobodal svoju vtedajšiu manželku v prítomnosti jej dcéry. Píše o tom britský server The Sun.

Len šesť rokov po svojom prepustení, v roku 2010, sedel muž opäť vo väzbe za napadnutie inej ženy. V roku 2014 sa ale sudca rozhodol pre predčasné prepustenie – argumentoval Flickovým vysokým vekom a podľa rozsudku by tak jeho väznenie nemalo zmysel. Kto ale považoval seniora za neškodného, ​​ten sa škaredo mýlil.

Pôsobil ako neškodný starček, ale…

Po svojom presťahovaní do mesta Lewiston v štáte Maine sa totiž Flick zoznámil s Dobbieovou. Žena sa okamžite v jeho očiach stala objektom nebezpečnej posadnutosti, prenasledoval ju, a dokonca sa vydával za bezdomovca, aby s ňou mohol prísť do styku v jej zamestnaní. Keď sa dozvedel, že Dobbieová chce odísť z mesta, aby sa vymanila z jeho prítomnosti, rozhodol sa k činu.

„Keď ju nemôžem mať, tak ju aspoň zabijem,“ líči vo svojej správe prokurátor. Ďalej uvádza, že dva dni pred vraždou si špeciálne na túto príležitosť Flick zaopatril v supermarkete dvojicu nožov.

 Vyrezal z ženy orgány
 pred zrakmi jej synov  

Ženu potom muž napadol počas dňa uprostred ulice blízko samoobslužnej práčovne. Údajne jej mal na mieste vyrezať z tela srdce a pľúca. Jeho vražednému besnenie prizerali 11roční synovia-dvojčatá obete. Surová udalosť bola tiež zachytená na priemyselných kamerách.

Celých 42 rokov trvalo kým chytili dvojnásobného vraha snúbencov. Vďaka slinám a spermiám

Elsie Clementová, dcéra vtedajšej ženy Flicka, ktorú zavraždil v roku 1979, uviedla, že „ten, kto pripustil, aby (Flick) behal medzi ľuďmi na slobode, by sa mal spovedať deťom zavraždenej Dobbieové“.

„Zaujímalo by ma, ako by to vyzeralo, keby sa ten človek mal postaviť naproti tým chalanom a vysvetľovať im, ako veľmi je vlastne v poriadku, že sa človek ako Flick bežne pohybuje medzi ľuďmi,“ povedala Clementová televízii NBC. Albert Flick sa dočká svojho rozsudku v auguste.

Polícii trvalo 30 rokov aby usvedčili pedofilného vraha. Usvedčil ho použitý kondóm!