Jednu z obvinených z minuloročnej vraždy slovenských novinárov Jána Kuciaka († 27) Alenu Zs. (44) vo štvrtok polícia obvinila spolu s tromi osobami z podielu na ďalšej úkladnej vražde. Vyplýva to z informácií, ktoré polícia zverejnila na sociálnej sieti.

Najnovšie obvinenie Aleny Zs. súvisí s vraždou niekdajšieho primátora mesta Hurbanovo Lászlóa Basternáka († 54). Ten bol zastrelený v lete roku 2010 po tom, čo niekoľko mesiacov predtým prežil iný pokus o atentát. Polícia predtým v prípade zadržala strelca, ktorému súd za vraždu Basternáka uložil dlhoročný trest väzenia.

Polícia obvinila Alenu Zs. a ďalšie osoby v prípade vraždy Basternáka po stredajšej razii, pri ktorej kriminalisti zadržali dohromady sedem osôb. Medzi obvinenými je podľa médií Basternákov hlavný politický rival, s ktorým Alena Zs. v minulosti spolupracovala. Detaily o podiele obvinených na vražde Basternáka polícia nespresnila.

Stopy Aleny Zs. vedú k ďalším 3 vraždám!

Alena Zs., Ktorá je podľa dostupných informácií druhotnou objednávateľkou Kuciakovej vraždy, sa naposledy dostala do pozornosti médií aj kvôli svojim kontaktom na známe osoby. Kvôli komunikáciu s Alenou Zs. prišiel o funkciu námestník generálneho prokurátora.