Američan chce zarobiť na značke CR7 Cristiana Ronalda

1797

Predmetom žaloby je používanie svetoznámej značky CR7, ktorá k portugalskému reprezentantovi Ronaldovi prináleží počas celej jeho futbalovej kariéry, a zároveň sa pod ňou predáva značková spodná bielizeň v Európe.

Ronaldo a dánska spoločnosť JBS by chceli expandovať aj na americký trh, ale problém je v tom, že v USA vlastní ochrannú známku na CR7 práve Renzi. Christopher Renzi predvídavo požiadal o ochrannú známku CR7 v roku 2008 a po roku ju aj získal. Teraz čaká na úrodu.

Podal žalobu na Ronalda aj Dánov už v júli, ale do konca novembra nebol schopný žalovanej strane doručiť požadované právne dokumenty súvisiace so začiatkom procesu.

Nenašli ho na súkromnej adrese ani v klube

Španielske justičné orgány v tejto súvislosti nepochodili na ústredí Realu Madrid, kde ich zástupcovia klubu odmietli s tým, že žaloba sa netýka klubu, ale iba jedného z hráčov.
Renziho právnik Michael Feldhuhn sa teraz snaží vypátrať Ronalda a doručiť mu potrebné papiere na jeho súkromnej adrese. Zatiaľ bezvýsledne.

Dohliadajúci sudca už Renzimu oznámil, že čas na vypátranie držiteľa futbalovej Zlatej lopty mu vyprší 26. marca 2015.

Iniciály a dátum narodenia

Renziho malým víťazstvom v celom prípade je fakt, že Patentový úrad USA pozastavil žiadosť dánskej spoločnosti s odvolaním sa na črtajúci sa súdny proces v štáte Rhode Island.

Ako dôvod výberu značky CR7 uviedol, že rovnako ako u Cristiana Ronalda ide o iniciály jeho krstného mena a priezviska doplnené o dátum narodenia 7. októbra.
Cristiano Ronaldo sa narodil 5. februára 1985, na drese v Reale Madrid aj v portugalskej reprezentácii nosí číslo 7.