Amy Winehouse je novou členkou Klubu 27

1143

Slávnych muzikantov, ktorí zomreli vo veku 27 rokov, je viac. 

Labilná povaha a drogy ho doviedli k smrti utopením v roku 1969. O rok neskôr drogy krátko za sebou zabili gitaristu Jimiho Hendrixa a speváčku Janis Joplin. O ďalší rok vo vani umrel na infarkt Jim Morrison, frontman The Doors. Vo februári 1994 oslávil 27 rokov aj Kurt Cobain z Nirvany. V apríli sa zastrelil.

Brian Jones (28. február 1942 – 3. júl 1969)
Gitarista bol popri Mickovi Jaggerovi najpopulárnejším členom Rolling Stones. Pre pravidelnú konzumáciu drog skončil dvakrát vo väzení. Jeden deväťmesačný trest zmenili na pokutu po tom, čo psychiater vyhlásil, že by mohol spáchať samovraždu. Len štyri mesiace po odchode z Rolling Stones ho 4. júla 1969 našli mŕtveho v bazéne svojej vily v anglickom meste Hartford. Jones, ktorý trpel astmou, sa utopil po tom, čo skonzumoval veľa drog.

Jimi Hendrix (27. november 1942 – 18. september 1970)
Hendrix, často označovaný za najgeniálnejšieho gitaristu všetkých čias, sa – ako mnohí pred ním – nedokázal vyrovnať s náhlou slávou. Popri hre na gitaru sa preslávil aj drogovými orgiami s fanúšičkami. „Čierny Elvis Presley“ – ako ho nazvali noviny New York Times – zomrel 18. septembra 1970 v hotelovej izbe v Londýne. Po konzumácii alkoholu a tabletiek sa zadusil zvratkami.

Janis Joplin (19. január 1943 – 4. október 1970)
Dcéra bohatého ropného manažéra sa riadila heslom: „Opi sa, buď veselá a cíť sa dobre.“ Niekedy vypila aj liter whisky za deň. Prenikavým bluesovým spevom sa stala zosobnením éry hippies. So 14 vpichmi na ľavom predlaktí ju predávkovanú heroínom našli mŕtvu 4. októbra 1970 v izbe kalifornského motela.

Jim Morrison (8. december 1943 – 3. júl 1971)
Spevák a hlava legendárnej skupiny The Doors inscenoval mnohé vystúpenia pod vplyvom drog. Pre jeho excesy sa skupina na jar 1971 rozpadla. Morrison zomrel 3. júla 1971 v parížskom hoteli na infarkt.

Kurt Cobain (20. február 1967 – 5. apríl 1994)
Fanúšikovia gitaristu a speváka skupiny Nirvana oslavovali ako ikonu generácie „bez budúcnosti.“ Krátko pred smrťou povedal, že takmer každý deň myslel na samovraždu. Tú nakoniec spáchal pravdepodobne 5. apríla 1994, keď si vo svojom dome v Seattli strelil do hlavy.

Britskú speváčku Amy Winehouse našli dnes o piatej popoludní mŕtvu v jej londýnskom byte.
Britská speváčka Amy Winehouse, zomrela včera vo veku 27 rokov. Jej telo našli v jej byte v severnom Londýne.

Polícia uviedla len to, že v byte v londýnskej štvrti Camden objavili privolaní pracovníci zdravotníckej záchrannej služby okolo 16.00 h miestneho času (17.00 h SELČ) telo 27-ročnej ženy. Jej úmrtie polícia zatiaľ považuje za prípad nevysvetlenej smrti.
Polícia uzavrela okolie jej bydliska, kde sa zhromaždili zvedavci i novinári.
Speváčka v júni zrušila európske comebackové turné po tom, ako na prvom koncerte v Belehrade sotva stála na nohách a len ťažko hľadala slová svojich piesní. Po vypískaní ju odviezli letecky domov a jej manažéri oznámili, že potrebuje čas na zotavenie.
Winehouse je držiteľkou piatich cien Grammy, vo svojej krátkej kariére nahrala dva albumy.

tasr