Angelina Jolie rázne odmieta obvinenia, že oklamal kambodžské deti počas obsadzovania rolí vo svojom filme o krvavom režime Červených Kmérov zo 70. rokov v Kambodži. Jolie skôr uviedla, že počas obsadzovania rolí používala hru, pri ktorej deťom dávala peniaze a následne im ich brala späť.

Snímka First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers (Najskôr zabili môjho otca: Dcéra Kambodže spomína), sa natáčal podľa knihy, ktorú napísala kambodžská spisovateľka Loung Ung. V knihe opisuje svoje kruté skúsenosti s režimom Červených Kmérov, ktorý zažila ako dieťa.

Angelina Jolie v rozhovore porozprávala o tom, ako herecké obsadenie do svojej snímky hľadala v kambodžských chudobných štvrtiach a sirotincoch. Nájsť pritom chcela deti, ktoré „majú skúsenosti s utrpením“. Počas kastingu potom boli deti požiadané, aby ukradli nejaké peniaze. Keď je pri čine chytili, museli si vymyslieť, prečo peniaze ukradli.

Popis kontroverzného výberu však vyvolal vlnu kritiky a mnohí počin Angeliny Jolie označili za „vykorisťujúci“. Tá však tieto obvinenia odmieta. Casting bol podľa nej improvizáciou, ktorá bola založená na scéne zo scenára.

„Cieľom tohto filmu je upozorniť na hrôzy, ktorým deti počas vojny čelia, a bojovať za ich ochranu. Obvinenie, že boli počas výberu deťom zbierané naozajstné peniaze, sú nepravdivé a znepokojujúce. Samotnú by ma to pobúrilo, keby sa to naozaj stalo,“ povedala Jolie.