Slovenský najvyšší súd zrušil rozsudok súdu nižšej inštancie, ktorý vlani v auguste uznal Češku Evu Zámečníkovú vinnou z objednávky vraždy jej slovenského manžela a vymeral jej za to deväťročný trest väzenia.
eva_zamecnikova_podozriva_z_objednania_vrazda_manzela_1Muž zavraždený nebol, korunný svedok prípad ohlásil polícii, ktorá usmrtenie manžela Zámečníkovej zinscenovala.
Dôvodom zrušenia rozsudku bolo podľa najvyššieho súdu pochybenia Špecializovaného trestného súdu pri predkladaní dôkazov. Súd prvej inštancie sa tak prípadom bude musieť zaoberať znovu.
U najvyššieho súdu bolo na utorok pôvodne naplánované líčenia o odvolaní, ktoré voči rozsudku Špecializovaného trestného súdu podala Zámečníková aj prokurátor. Miesto konania líčenie, ktoré súd vopred zrušil práve z toho dôvodu, že zistil pochybenia súdu prvej inštancie, najvyšší súd na neverejnom zasadnutí verdikt súdu prvého stupňa zrušil.
Zámečníková si podľa prokuratúry objednala vraždu manžela v januári roku 2014, len dva mesiace po sobáši s profesionálnym vojakom, s ktorým žila v dedine Chocholná-Velčice na západnom Slovenskom. Motívom vraždy vraj bola snaha získať manželov majetok.
eva_zamecnikova_podozriva_z_objednania_vrazda_manzela_svedok
Svedok

Korunným svedkom v procese sa stal muž, ktorého si žena podľa obžaloby najala na vraždu svojho manžela Ľudovíta Turcsányiho. Svedok, ktorý sa obrátil na políciu, uviedol, že Zámečníková mu za vraždu sľúbila odmenu 50-tisíc eur.
Zámečníková vinu odmietala, nechcela ani uzavrieť dohodu o vine a treste, vďaka ktorej by výmenou za priznanie mohla dostať miernejší trest. Tvrdila, že korunný svedok v procese sa jej chcel pomstiť za to, že mu odmietla požičať peniaze a že žiadny dôkaz nepotvrdil informácie o vražde a odmene 50-tisíc eur.

eva_zamecnikova_podozriva_z_objednania_vrazda_manzela_velcice