Torre Argentína je jeden z archeologických zázrakov v Ríme. Miesto, kde archeológovia vykopali v roku 1929 niekoľkoposchodový podzemný chrám, dnes slúži ako útočisko pre stovky mačiek.

Torre Argentína sa nachádza šesť metrov pod úrovňou dlažby v Ríme. Práve tu bol zavraždený Julius Cesar v roku 44 pred Kristom. Časť chrámu nadväzuje na divadlo, kde sa hrali slávne antickej komédie a tragédie.

Dnes sa tu dobrovoľníci starajú o stovky mačiek. Už v Mussoliniho dobách, kedy boli vykopávky dokončené, sa do areálu začali sťahovať divoké mačky z celého mesta. Narodili sa tu generácia mačiek a práve sem nakoniec zamierili dobrovoľníci, aby sa o ne postarali. Z pôvodnej populácie asi 90 mačiek ich je dnes viac ako 250.

Mnoho mačiek potrebuje špeciálnu starostlivosť. Sú slepé, choré alebo majú iné problémy a bez pomoci ľudí by zahynuli. Okrem tohto útulku existuje v Ríme ešte jeden podobný, ktorý sa pre zmenu nachádza na starom protestantskom cintoríne hneď vedľa Cestiovej pyramídy. Mačky v Ríme skrátka majú slabosť pre cenné historické pamiatky.
rim-macky-male-utulok-01 rim-macky-male-utulok-02 rim-macky-male-utulok-03 rim-macky-male-utulok-04 rim-macky-male-utulok-05 rim-macky-male-utulok-06 rim-macky-male-utulok-07 rim-macky-male-utulok-08 rim-macky-male-utulok-09