iPhone 7 je po designovej stránke takmer totožný so svojim predchodcom. Zjednodušenia sa dočkala zadná časť tela, pričom výrobca tým kladie dôraz minimalizmus. Odstránili sa pruhy pre antény, ktoré teraz vedú po hranách telefónu, zväčšila sa šošovka fotoaparátu a k výrobe bol použitý neuveriteľne silní hliník série 7000. Asi najvýraznejšou dizajnovou zmenou sa dočkala väčší variant Plus, ktorú zadnú časť zdobí duálny fotoaparát.

Jet Black & Black

iPhone 7 a iPhone 7 Plus môžete zakúpiť v piatich rôznych farebných variantoch. K tradičnej striebornej, zlatej a ružovo zlaté sa pridal farebný odtieň zvaný Jet Black, čo je v podstate lesklá čierna farba. Vysoko lesklý čierny povrch je dizajnérskym počinom inžinierstva, pričom dosiahnuť takého odtieňa sa dá iba deviatimi krokmi procesu anodizácie a leštenia. Z farebnej palety zmizla variant Space Black, ktorú nahradila variácie Black, čo je matna čierna farba.

apple-iphone-7-01
Vodeodolnosť IP67

iPhone 7 a jeho väčší brat iPhone 7 Plus sa pýšia vodeodolným telom. Ide tak o prvé vodeodolné modely od spoločnosti Apple. Aby bolo dosiahnuté vodeodolnosti IP67, muselo byť zmenené domovské tlačidlo a musel byť odstránený 3,5mm jack. Takže nebude vadiť, keď mobil polejete či postriekate vodou. A dokonca je rezistentné aj voči prachu.

apple-iphone-7-02

Home Button

Už od prvého modelu majú chytré telefóny spoločnosti Apple domovskej tlačidlo (Home Button), ktoré sa v tomto roku dočkalo výrazných zmien. Domovské tlačidlo podporuje technológiu Force Touch, ktorá reaguje na silu stlačenia a kliknutí. Už sa teda tradične nekliká. Home Button je odolnejší a prináša aj nové funkcie meniace spôsob ovládania.

apple-iphone-7-03

Prepracovanejší fotoaparát

iPhone 7 je vybavený 12-megapixelovým fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu, vynikajúcou svetelnosťou f/1.8 a šesťčlenným objektívom. Štyri inteligentné LEDky blikajú o 50 percent jasnejšie ako pri iPhone 6s. Blesk sa prispôsobuje farebné teplote ovzdušia, čo vedie k ostrejším a jasnejším osvetleným fotografiám. Videá urobené v tmavšom prostredím budú vyzerať výrazne lepšie, čo umocňuje optická stabilizácia obrazu a úplne nová clona f/1.8. Fotoaparát dokáže natočiť video vo vysokom rozlíšení až do 4K. V prednej časti sa nachádza 7megapixelový fotoaparát.

apple-iphone-7-04iPhone 7 Plus disponuje duálnym fotoaparátom, pričom oba fotoaparáty majú rozlíšenie 12 megapixelov.

iPhone 7 Plus s 5,5palcovým displejom sa vyznačuje duálnym fotoaparátom. Kým prvý fotoaparát funguje ako širokouhlý objektív pre fotenie fotografií, druhý funguje ako teleobjektív pre 2x optický zoom. A samozrejmosťou je až 10x digitálny zoom, bez toho aby bola stratená kvalita. Duálny fotoaparát pracuje s hĺbkou obrazu, a tak sú výsledkom krásne portréty. Dokonca docielite fotografie s rozmazaným pozadí ako pri fotení so zrkadlovkou. Rovnako ako iPhone 7, tak aj iPhone 7 Plus má v prednej časti 7megapixelový fotoaparát.

apple-iphone-7-05

Retina HD displej

Vlajkove lode spoločnosti Apple sa pýšia funkciou Wide Color, ktorá upravuje farebnosť displeja v závislosti na okolie. Obsah na displeji je perfektne viditeľný za takmer akýchkoľvek podmienok.

apple-iphone-7-06

A10 Fusion Chip

iPhone 7 je vybavený výkonnejším štvorjadrovým procesorom, a tak je rýchlejší a efektívnejší ako predchodca. Procesor A10 Fusion využíva úplne nove architektúry, ktorá umožňuje rýchlejšie spracovanie s využitím menšieho množstva energie. Výdržnost batéria je teda dlhšia, aj keď bude mobil pracovať dvojnásobne rýchlejšie.

apple-iphone-7-07

Stereo reproduktory

Spoločnosť Apple sa rozhodla vylepšiť zvuk z reproduktorov, ktoré sú teraz stereo. Štandardné reproduktor sa nachádzajú v spodnej časti telefónu vedľa konektora Lightning. A druhým reproduktorom pre počúvanie hudby je reproduktor na volanie (slúchadlo), ktorý sa nachádza v hornej časti fotoaparátu nad displejom vedľa predného fotoaparátu. Či už budete počúvať hudbu, sledovať video či mať hlasitý odposluch hovorov, budete z toho mať oveľa lepší zážitok.

apple-iphone-7-08

Absencia 3,5mm jacka

Apple sa rozhodol odstrániť tradičný 3,5mm jack, prostredníctvom ktorého sa k telefónom pripájajú slúchadlá. Teraz k pripojeniu slúchadiel bude slúžiť konektor Lightning, prípadne technológia Bluetooth. Avšak, v každom balení iPhonu 7 sa nachádza aj redukcia na Lightning konektor, a tak budete môcť pripojiť aj svoje obľúbené slúchadlá s 3,5 mm jackom.

Súčasťou balenia sú aj slúchadlá EarPods s Lightning konektorom, cez ktoré sa bude zvuk prenášať digitálne, nie analógovo.

AirPods slúchadlá

Vnútri malého zariadenia sa nachádza veľké množstvo pokrokovéj technológie. Reč je o bezdrôtových slúchadlách AirPods, ktorá kombinujú krištáľový zvuk s novým zmyslom pre slobodu. Tieto slúchadlá sa budú dať pripojiť bezdrôtovo k iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus.

apple-iphone-7-09

Rýchlejšie LTE a Wi-Fi hovory

iPhone 7 podporuje siete 4G LTE Advanced, pričom rýchlosť sťahovania dát môže byť až 450 Mb/s, čo je o viac ako 50% rýchlejšie ako u predchodcu iPhone 6s a trikrát rýchlejšie ako pri iPhone 6. Keďže nový model podporuje viac pásiem LTE, budete môcť využívať lepšie globálny roaming.

apple-iphone-7-10iPhone 7 ďalej podporuje Voice over LTE (volty), čo je širokopásmový prenos hlasu, s ktorým sú hovory natoľko jasné a ostré ako pri konverzácií face-to-face. V miestach bez mobilného signálu môžete využívať kvalitné Wi-Fi hovory.

Základný model s 32 GB

Apple sa rozhodol odstrániť zo svojej ponuky 16GB variant. Základné iPhone 7 ponúkne vnútorné úložisko o veľkosti 32 GB, s čím si vystačí väčšina užívateľov. K dispozícii potom sú ešte varianty 128 GB či 256 GB. iPhone 7 vo farbe Jet Black bude k dispozícii iba s vnútorným úložiskom o veľkosti 128 GB či 256 GB.

Cena

Predobjednávky sa začnú v piatok 9. septembra 2016 v USA, Kanade, Austrálii, Veľkej Británii, Nemecku a niekoľkých ďalších štátoch. A predávať sa budú v týchto krajinách o týždeň neskôr, teda v piatok 16. septembra 2016. V Slovenskej republike sa oba modely začnú predávať v piatok 23. septembra 2016.

iPhone 7 vo 32GB variante by mal vyjsť na 900 eur, ale ceny pre tuzemsko nie sú ešte známe.