Apple priznal, že spomaľuje staršie modely iPhonu…

2266

Firma Apple vo štvrtok potvrdila podozrenie svojich zákazníkov a priznala, že úmyselne spomaľuje staršie verzie telefónu iPhone. Snažia sa tak vraj zabrániť náhodnému vypínaniu telefónov, ku ktorému dochádza kvôli starnutiu akumulátora.

Niektorí zákazníci podozrievajú Apple, že využíva túto taktiku, aby prinútil fanúšikov ku kúpe nového modelu. Apple ale tvrdia, že aktualizácia ktorá prístroje spomaľuje, má iný účel. S tým ako klesá výkonnosť lítiové batérie, môže niekedy dochádzať k nečakanému vypnutiu telefónu a táto aktualizácia pre iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE a iPhone 7 tomu má zabrániť.

Spomalenie „priemernej doby odozvy systému“ je tak podľa Applu len nevyhnutným výsledkom a týka sa iba telefónov, ktorých batéria už nie je v stopercentnom stave. Toto spomaľovanie možno odstrániť výmenou staré batérie za novú, napísala agentúra Reuters.

„Mali by byť v tomto smere viac transparentní,“ uviedol Chris Green z poradenskej spoločnosti Bright Bee. „Beriete výkon niekomu, kto si za neho zaplatil. Keď chcete telefón po čase spomaliť, mali by ste vysvetliť prečo. Aby ľudia chápali, že je to v ich prospech,“ dodal.

Apple podľa svojho vyjadrenia plánuje v budúcnosti takto spomaľovať aj svoje ďalšie zariadenia, už teraz sa ale toto rozhodnutie stretlo s negatívnou odozvou z radov fanúšikov produktov firmy Apple.