Vzhľad chytrých hodiniek Apple Watch Series 2 je takmer totožný so vzhľadom predchodca. Avšak, výrazné zlepšenie nastalo u funkcií a výkonnosti. V pravej časti tela sa nachádza vystupujúca digitálna korunka, s ktorou môžete otáčať a ktorú môžete stlačiť. A pod touto korunkou je k dispozícii druhé doplňujúce tlačidlo. Bohužiaľ, hardvérového tlačidla sa druhá séria nedočkala.

Apple Watch Series 2 disponujú rýchlejším čipom Apple S2 od spoločnosti TSMC, a tak sú reakcie hodiniek okamžité. A v porovnaní s prvou generáciou sa chytré hodinky pýšia tiež rýchlejším GPU.

Jasnejší displej je perfektne čitateľný aj na slnku, čo sa u prvých hodiniek Apple Watch povedať nedá. Novinkou tohto zariadenia je v neposlednom rade miniatúrný GPS modul, ktorý zaznamenáva presne vašu polohu. Kým doteraz ste museli brať so sebou pri športovaní iPhone, pretože zaznamenávanie polohy bolo závislé na ňom. Ale teraz už iPhone môžete nechať bez problémov doma, čo mnoho športovcov ocenia. Snímač tepovej frekvencie vám pri cvičení meria tepovú frekvenciu a zobrazuje ju s ďalšími parametrami.

apple-watch-02

Apple sa konečne rozhodol urobiť svoje zariadenia vodeodolné. S hodinkami sa môžete ponoriť do hĺbky až 50 metrov, bez toho aby došlo k ich poškodeniu. Vodeodolnosť je dobrá správa pre plavcov, ktorí tak môžu sledovať svoju aktivitu pod vodou. Reproduktor hodiniek sa síce nedá uzavrieť, pretože aby fungoval, potrebuje vzduch, ale výrobca vyvinul taký reproduktor, do ktorého môže natiecť voda, pričom zvukové vibrácie ju potom vytlačia von.

Apple Watch Series 2 ponúkne aj špecifické materiály a unikátne farebné varianty. Pôsobivé sú hodinky vyrobené zo žiarivo bielej keramiky a navrhnuté tak, aby bola tvrdé a krásne. Spoločnosť Apple spolupracovala tiež so značkou Hermès, a tak predstavila elegantné hodinky Apple Watch Hermès spájajúcej jedinečný dizajn, praktickosť a štýl. A za zmienku stojí tiež model Apple Watch Nike+, ktorý je výsledkom spolupráce so spoločnosťou Nike.

apple-watch-03Cena hodiniek Apple Watch Series 2 bude začínať na 369 dolároch, však predpokladá sa, že na Slovensku bude cena vyššia. Apple Watch Series 2 sa dostanú do zahraničných predajní už 16. septembra 2016.