Plus size modelka Ashley Graham si dnes užíva popularity a obdiv, ale v čase puberty to bolo inak. Spolužiaci ju šikanovali kvôli tlstej postave. Ponižoval ju aj vlastný otec.

„Zaujímavé je, že na mňa pokrikovali také veci hlavne dievčatá. Chlapci sa k tomu toľko nemali. Dievčatá na mňa revali, že som roztečený cottage syr a ešte horšie veci. Bolo to veľmi ponižujúce. Kvôli tomu som do školy nerada chodila, úplne som ju nenávidela,“ oznámila Ashley v rozhovore pre časopis Harper s Bazaar.
    „Ako modelka neustále počúvam, ako som nádherná, ako mám úžasnú tvár. A pritom v škole som bola za najväčšiu škratu. Z počiatku mojej modelingovej kariéry mi niektorí ľudia hovorili, že nie som ozajstná modelka, pretože som tučná,“ pokračovala v rozhovore Grahamová.

Nevhodné poznámky mal aj jej vlastný otec, ktorý ju pred zvyškom rodiny ponižoval a nadával jej, keď viac jedla. Nepáčilo sa mu, že je jeho dcéra obézna.

„Otec bol veľmi kritický, tvrdý a hrubý. Na nič nebral ohľady. Hovoril mi, že som hlúpa, pretože som zle čítala a nešla mi matematika. Stále mi hovoril, že som hlupák. Veľakrát som kvôli tomu doma potajomky plakala,“ doplnila.

Snažila sa potom otcovi dokázať, že nie je tak zlá, ako si myslia, a skúsila šťastie v modelingovej agentúre, kde hľadali pekné tváre. Jej matka jej totiž vždy hovorila, že je jedno, akú má postavu, pretože má krásnu tvár.

„Keď som začala mať ako modelka úspech, rovnako som si stále hovorila, že to všetko musí byť omyl, pretože som predsa strašne škaredá a nikdy sa nevydám, pretože ma žiadny muž nebude chcieť. Boli to hlúposti, kvôli ktorým som bola často smutná,“ doplnila.    Keď stretla svojho súčasného manžela Justina Ervina, pochopila, že sa mužom páči a nebude to s ňou tak zlé. „Dodal mi sebavedomie, stala som sa vďaka nemu lepším človekom. Viem, že nechcem byť s nikým iným. Snáď nám to vydrží,“ dodala modelka.