Astronaut nafotil v roku 1957 UFO

1399

Skúšobný pilot a budúci astronaut Gordon Cooper sa v roku 1957 podieľal na inštalovaní nového zariadenia na snímanie pristávacích manévrov lietadiel na základni Edwards v Kalifornii. Zrazu sa nad základňou objavil lietajúci tanier. Lenže záznam vyhotovený vojakom zmizol.

Gordon Cooper s niekoľkými mužmi inštaloval špeciálny fotoaparát, ktorý rýchlosťou jeden snímok za sekundu mal zaznamenávať prílety lietadiel. „…potom uvideli tanier. Nafotili ho, ako im preletel nad hlavou, potom sa vznášal nad povrchom, vysunul tri nohy a pristál na vyschnutom jazere. Po chvíli kolmo odštartoval a odletel preč,“ uviedol Cooper, čo mu povedali muži z jeho jednotky, ktorí UFO nafotili.

Muži boli evidentne veľmi rozrušení, bolo jasné, že nejde o nejakú halucináciu. Cooper ako veliaci dôstojník sa rozhodol postupovať podľa predpisov a kontaktoval špeciálnu službu Pentagonu, kam sa podobné incidenty mali hlásiť. Bolo mu povedané, že má film vyvolať a poslať vojenským kuriérom do Pentagonu. Bolo mu prísne nariadené, aby nerobili nijaké kópie a s nikým o incidente nehovoril. Lenže nikto mu nezakázal sa na vyvolané snímky pozrieť, a tak si ich po vyvolaní prezrel. Bolo tam presne to, čo muži z jeho jednotky popisovali. Následne film poslal do Pentagonu.

Fotky boli vo vynikajúcej kvalite, zhotovené profesionálmi v obore, navyše za skvelého počasia. Dokonalý dôkaz existencie UFO alebo veľmi vyspelých vojenských technológií na mimozemskom základe. Armádu by podobné veci iste mali zaujímať, myslel si Cooper. Lenže od odoslania snímok ho nikdy nikto z armády nekontaktoval. Samotný film už nikdy nevidel a ani nevie, kde skončil.

Domnieva sa však, že snímky skončili nakoniec v projekte Blue Book, ktorý mal podľa neho len krycí účel. Nešlo o to pravdu odhaliť, ale naopak utajiť, čo napokon projektu vytýkalo celý rad ľudí. „Začalo to už za druhej svetovej vojny, kedy vláda nechcela, aby ľudia panikarili kvôli UFO. Obávala sa, že ľudia budú mať pocit, že proti nám stojí nepriateľska technológia, proti ktorým nemáme obranu. Za studenej vojny sa to ešte zhoršilo. Povedali jednu lož, a aby ju zakryli, povedali inú a potom ďalšiu a ďalšiu, nabaľovalo sa to ako snehová guľa. Jedného dňa pravda vyjde najavo a oni to vedia,“ napísal vo svojich pamätiach Cooper.

Peru obnoví výskum UFO, nad Andami je vraj až príliš živo