Austrália: Hugh Jackman sa zranil pri nakrúcaní šou Oprah Winfreyovej v Sydney

628

Živý televízny prenos ukázal Jackmana, ktorý sa kĺzal dole po kábli z hornej časti budovy Opery smerom k obrovskému vonkajšiemu pódiu, neubrzdil však, zrútil sa na svetelnú rampu a zranil si tvár. 
„Bolo to veľmi zábavné, až na ten koniec,“ žartoval Jackman. Neskôr, s malou náplasťou pod okom, povedal Winfreyovej, že za jeho úraz môže radosť a vzrušenie z „jazdy dolu“, pre ktoré začal neskoro brzdiť.
„Išiel som dolu mávajúc všetkým, pozeral som sa nad sydneyský záliv, videl som svojho otca, deti a teba (Oprah Winfreovú), chcel som zabrzdiť a potom bum,“ povedal.
Reportéri zo šoubisnisu, ktorí to sledovali, povedali, že Jackman dostal zásah do oka. Televízia ho ukázala, ako si na tvári drží ľad a zlepšuje si náladu pohárom červeného vína. Neskôr oznámili, že si urobil monokel.
Očividne mu to však až tak nevadilo, pretože krátko po tom ponúkol Oprah Winfreovej Vegemite, typickú austrálsku nátierku z droždia natrenú na sušienke. „Chutí mi to,“ vyhlásila a spláchla to pohárom jedného z najlepších a najdrahších austrálskych vín.
Oprah Winfreyová si priviezla do Austrálie 302 amerických hostí, pretože tam nakrúca dve televízne šou s austrálskymi hosťami ako je Jackman, Russell Crowe, Nicole Kidman, Keith Urban a Olivia Newton-John.
Jej americkí hostia nafilmovali svoje cesty po Austrálii, do riedko osídlených častí kontinentu a k veľkej koralovej bariére. Ich videozáznamy budú súčasťou programov, ktoré budú odvysielané v USA.
Austrália investovala v prepočte vyše dva milióny eur, aby sa šou Oprah Winfreovej nakrúcala v Austrálii. Považuje to za investíciu do podpory cestového ruchu. Televíznu šou sleduje 40 miliónov Američanov a premieta sa v 145 krajinách sveta.