Babička obchádza kulturistické súťaže a žne úspech

Karen Cobbova (52) z Anglicka so svojou postavou hravo strčí do vrecka aj o dvadsať rokov mladšie ženy. Denne totiž cvičí a venuje sa kulturistike, na ktorú je úplne závislá. Popri svojej dvadsaťsedemročnej dcéry vyzerá skôr ako jej staršia sestra.

2735

„Síce už je mi päťdesiatdva, ale ešte rozhodne nepatrím do starého železa. Ešte neprišiel čas na odloženie bikín. Stále môžem vyzerať k svetu,“ myslí si žena, ktorú v cvičení plne podporuje aj jej o štrnásť rokov mladší partner.

Každý deň Karen vstáva o piatej ráno, aby si išla zabehať a neskôr cez deň ešte dvakrát cvičí v posilňovni. Ona sama hovorí, že jej cvičenie dodáva energiu a cíti sa lepšie, ako keď bola mladšia.

karen cobb 02    Do toho sa ešte čas od času stará o dvojročného vnuka Parkera. Keď s ním ide do parku, matky na pieskovisku si myslí, že je jeho mamička.

„Každá žena v mojom veku môže dosiahnuť toho istého. Ide len o to, aby mala sebavedomie a aby mala plnú podporu rodiny. Každá žena môže začať cvičiť. A všetkým by som poradila, aby sa začali fotiť v čase, keď sa cvičením začnú. Je úžasné vidieť každý pokrok,“ oznámila.

Karen sa páči, že má jej život nejaký zmysel a že je oveľa viac disciplinovaná. Dodržiava určitý plán a toho sa drží. Vďaka pätnásťročnému synovi svojho manžela začala tiež zdravo jesť a po zdravotnej stránke sa tak v kombinácii s cvičením cíti na dvadsať.

karen cobb 03    Žena sa zúčastnila aj niekoľkých súťaží v kulturistike a je prezývaná ako „bikinová babička“. „Ľudia mi fandia, páči sa im to. Podporujú ma. Sú milí,“ dodala.