Belgičanov šokovali slony v kukuričnom láne

1261

Mierny šok zažilo niekoľko Belgičanov, keď neďaleko flámskej obce Schilde uvidelo v kukuričnom láne pásť sa pár slonov, uviedol dnes denník Het Laatste Nieuws.

Ako sa ukázalo, išlo o slony, ktoré ušli ešte v utorok z hosťujúceho cirkusu.
Udalosť sa stala po tom, ako niekoľko aktivistov za práva zvierat zo združenia Bite Back zorganizovalo protest pred začatím predstavenia cirkusového súboru Belly Wien. Starostka mesta Yolande Avontrodtová bola informovaná o incidente. Vedenie cirkusu sa sťažovalo, že nemôže dodržať termín predstavení bez svojich zvierat, ktoré vyplašené ušli počas prechádzky s dozorcami.

Dva cirkusové slony pri Hanoveri si vychutnali krátky pobyt na slobode

Aktivisti zasa zdôraznili, že cirkus si svoje zvieratá neustrážil ani počas hosťovania v Holandsku. Tam k podobnému incidentu došlo taktiež po proteste ochrancov zvierat. Po ubezpečení polície a funkcionárov z úradu pre verejné zdravie, že slony boli v pokoji odvedené do cirkusu a že nedošlo k narušeniu verejného poriadku, starostka vyhlásila, že aj keď sa všetko vrátilo do normálu, zvýšená obozretnosť je na mieste. Aby sa slony v kukurici nestali každodenným javom. A horliví aktivisti musia odteraz akýkoľvek protest vopred ohlásiť úradom.

Krutý život v čínskych cirkusoch. Týrajú zvieratá, levom a tigrom usekávajú chvosty