Luxusná automobilka Bentley si doteraz nechala záležať na robustnosti, veľkoleposti a luxusu. Ale časy sa menia, pričom takmer každý výrobca automobilov začína pracovať popri svojich súčasných projektov aj na elektromobiloch.Automobilová spoločnosť Bentley nie je výnimkou, a tak teraz predstavila koncept elektromobilu nazvaného EXP 12 Speed ​​6e, s ktorým do segmentu elektrických vozidiel vnáša luxus a štýl.

Spoločnosti Bentley záleží na životnom prostredí, a preto pracuje na luxusnom elektrickom vozidle. Pripravovanom modeli nebude chýbať žiadny z atribútov, ktorý od tejto značky spotrebitelia očakávajú. Vysoká kvalita, luxus a výkonnosť.
    „Koncept elektromobilu EXP 12 Speed ​​6e ukazuje, že Bentley začína pôsobiť v sektore luxusného tovaru s elektrickým motorizmom. Používa moderné technológie a vysoko kvalitné materiály, čo je pre Bentley typické,“ povedal Wolfganga Dürheimer, predseda predstavenstva a generálny konateľ spoločnosti Bentley Motors.

Automobilka však nezverejnila žiadne technické špecifikácie tohto konceptu, ale pravdepodobne bude mať vysokorýchlostné indukčné nabíjanie a dlhú dojazdovú vzdialenosť. S elektromobilom by sa tak mohol človek dostať z Londýna do Paríža alebo z Milána do Monaka na jedno nabitie. V tejto chvíli nie sú žiadne bezprostredné výrobné plány, ale tento koncept má začať diskusiu týkajúcu sa luxusných vozidiel na elektrický pohon.

Bentley v roku 2018 plánuje vydať sériu plug-in hybridných modelov.