Južná Dakota má za sebou ďalšiu popravu. Smrtiacu injekciu dostal väzeň, ktorý pri pokuse o útek zavraždil jedného z dozorcov. Rodina obete exekúciu prizerala.

Päťdesiatšesťročný Rodney Berget bol k poprave injekciou odsúdený v roku 2012. O rok skôr zavraždil spolu s recidivistom Ericom Robertom dozorcu Ronalda R. J. Johnsona.

Rodney Berget

V apríli 2011 zamestnanca štátnej väznice v Južnej Dakote najprv bili železnou trubkou do hlavy. Následne mu cez ňu natiahli igelitové vrecko a nechali ho sa udusiť. Ukradli mu uniformu. Potom sa neúspešne pokúsili o útek.

 Poprava vraha  dozorcu 

Lynette Johnson, manželka zavraždeného muža, dorazila k poprave v sprievode svojej dcéry. Tá na mieste zaspomínala na otcovej poslednej chvíle pred tým, než osudného dňa odišiel do práce. Lynette potom poďakovala celému súdu a všetkým zúčastneným za vykonanie spravodlivosti.

Vrahov komplic Robert bol popravený už v roku 2012. Berget ale s pomocou svojich právnikov popravu odďaľoval päť rokov. Pokúsil sa o to ešte na poslednú chvíľu. Jeho obhajcovia súdu tvrdili, že nie je v zodpovedajúcom duševnom stave.

Vrahov komplic Robert bol popravený už v roku 2012

Keď súd rozhodol, že námietky nie sú opodstatnené, exekúcia sa mohla uskutočniť, aj keď sa oneskorila o niekoľko hodín. Vrah bol vyhlásený za mŕtveho 29. októbra 2018 o 19:37 miestneho času. Jeho posledné slová zneli: „Milujem vás, stretneme sa na druhej strane.“

Ďalšia poprava! Už iba pár hodín zostáva do popravy Robertovi Ramosovi. Zavraždil ženu a deti kvôli milenke

 Pred smrťou  si rozkázal: 

K poslednej večeri si Rodney Berget objednal maslové sušienky, belgické vafle, javorový sirup, praženicu, hranolky, Pepsi Colu a čerešňové bonbóny.
Berget sa stal 19. odsúdencom popraveným v USA v roku 2018.

Poprave beštiálneho vraha, ktorý znásilnil a zavraždil osem dievčatiek sa prizeral aj otec jednej z obetí!