Bitcoin Elona Muska

2223

Elon Musk, americký podnikateľ a možno jeden z najväčších vynálezcov 21. storočia, je zapletený snáď v každej pokročilejšej technológii, ktorú si viete predstaviť. O tom sa ale baviť nechceme. Skôr sa chceme venovať, ako Elon reaguje na svet kryptomen a či náhodou nestojí za vznikom Bitcoin?

Na to, že je Elon miliardár s odhadovaným majetkom niečo cez 21 miliárd dolárov, nie je v kryptomenách moc aktívny.

Elon rozdáva ethereum na Twitteri?

Musk odkryl svoje, bitcoinové imanie ‘v nadväznosti na podvody spojené s jeho osobou. Celé to začalo, keď sa na Twitteri objavil falošný účet @elonhmusk, kde podvodníci sľubovali, že verejne rozdajú ethereum v hodnote 4 miliónov dolárov. K tomu, aby ste ho „dostali“ im stačilo poslať nejaký malý obnos. Ten tweet (ktorý je samozrejme už dávno zmazaný) vyzeral nejako takto:

  • To celebrate this, Im also giving awaу 5,000 ЕTH!
    To identify your address, just sеnd 0.5-1.0 ЕTH to the address bеlow and gеt 5-10 ЕTH back to the address you used for the transaсtion. ЕТH Аddress: …
    If you are latе, yоur EТH will bе sent back.
    – Еlon Мusk (@elonhmusk)

Podvodníci tak šikovne využili nadšenie Elona pri úspešnom štarte rakety Falcon 9.

Koľko Elon vlastní Bitcoinov?

Keď sa Elona Twitter pýtal na otázky okolo vyššie spomínaného podvodu, vyšiel na svetlo taktiež s tým, koľko vlastní kryptomien. „Nemám doslova žiadne kryptomeny, okrem 0.25 bitcona, ktoré mi poslal kamarát pred rokmi. To vychádza na nejakých $ 2,500.“

Najväčším paradoxom však zostáva, ako Elon neskôr uviedol, že vlastne nevie, kde má tie Bitcoin uložené.

Elon Musk založil Bitcoin

Táto informácia obiehala predovšetkým minulú jeseň. A Elon ju radikálne vyvrátil na svojom Twitteri.

Bitcoin bol predstavený v roku 2008 autorom, ktorý skrýva pod pseudonymom Satoši Nakamoto. Jeden z bývalých zamestnancov SpaceX napísal, že je ním pravdepodobne Musk. Domnienka vznikla len na základe toho, že Elon je veľmi dobrý v ekonómii, šifrovaní a kódovanií.

O autorstve tejto kryptomeny sa stále vedú internetové diskusie. Identita Satošiho však zostáva neodkrytá.