Bitie, škrtenia, elektrické šoky a potom smrť. Tak končili obete mileneckej dvojice zlákané cez inzerát

Nemecká "čarodejnica" s milencom dostali za brutálne viacnásobné vraždy smiešne nízke tresty

1372

Šialený prípad riešil v posledných dňoch nemecký súd. Miestna dvojica v priebehu rokov nalákala cez inzeráty najmenej 8 žien, ktoré obludným spôsobom zavraždila. Angeliku Wagenerovou (49) poslal súd na 13 rokov do väzenia a jej manžela Wilfrieda (48) na 11 rokov na psychiatrické oddelenie.

V priebehu niekoľkých rokov nalákali Angelika a jej bývalý manžel Wilfried cez inzeráty aspoň osem žien, ktoré mučili a brutálne zavraždili. Páchali im také ohavnosti ako napr. bitie, škrtenie, pálenie, trhanie vlasov, obarenia horúcou vodou, používali aj elektrické šoky alebo slzotvorný sprej . Cez noc ich pripútali reťazou v kúpeľni alebo v miestnosti k radiátoru.

Jedna z obetí († 33) v roku 2014 zomrela na následky zranení, ktoré jej pár spôsobil. Jej telo zvrhlíci rozrezali na kusy, ktoré zmrazili. Potom pozostatky spálili v krbe a popol rozsypali pozdĺž ciest v dedine, čo priznala Angelika na súde. Spomínaná žena, známa len ako Anika W., bola prinútená zožrať látku, na ktorú bola alergická, ktorá jej spôsobila opuch kĺbov, informoval denník Bild.

K zadržaniu páru došlo už v máji 2016, kedy bývalí manželia brutálne zbili ďalšiu obeť, štyridsaťjedenročnú Susanne F., ktoré potom zomrela v nemocnici na vážne poranenia hlavy. Násilníci najprv plánovali, že ženu odvezú k nej domov, ale cestou sa im pokazilo auto. Keďže sa okolo nachádzali svedkovia, museli privolať záchrannú službu.
Keď však Susanne dorazila do nemocnice, lekári zavolali políciu a dvojica bola dolapená. Keď súdny policajný tím a televízny štáb navštívili „dom hrôzy“ v dedine Hoexter v centrálnom Nemecku, spôsobil prípad ohromný poprask.

Na súde v Paderborn v Severnom Porýní-Vestfálsku, ktorý trval takmer dva roky, si dovolilo vypovedať iba niekoľko z hlboko traumatizovaných obetí. Po zatknutí Wagenerových začali exmanžela hádzať vinu jeden na druhého. Angelika sa krátko pred vynesením rozsudku obetiam ospravedlnila. Wilfried vyhlasoval: „Vôbec som nevedel, čo je dobré a čo zlé.“

Sergej Tkáč zabil a znásilnil desiatky dievčatiek a dievčat, jedna si ho vzala za muža

Súd nakoniec poslal Angeliku na 13 rokov do väzenia, zatiaľ čo Wilfried dostal 11 rokov v psychiatrickej liečebni. Po vynesení piatkového rozsudku sa Angelika usmievala a objala svojho právnika. Zato Wilfried bol zmätený a neustále sa pýtal svojho advokáta menom Detlev Binder. „Myslím, že Wilfried nechápal verdikt, neustále sa ma vypytoval,“ povedal Binder. „Napriek tomu si myslím, že v priebehu procesu si uvedomil, že je rovnako vinný.“

Krvavý útok, vrah dobodal matku a dcéru. Partnerská hádka skončila dvojnásobnou vraždou nevinných susedov.