Bol člen skupiny Rolling Stones Brian Jones zavraždený?

2623

Nové fakty, uvedené v knihe Anny Wohlinovej Vražda Briana Jonesa, však hovoria o čomsi úplne inom! Brian zomrel pred 49 rokmi 3. júla 1969 a v Prahe práve dnes má Rolling Stones koncert

 Člen klubu  27 

Už 49 rokov ostávala Jonesova smrť jednou z veľkých, nevyriešených záhad šoubiznisu. Brian mal v čase svojej smrti iba 27 rokov, bol to mimoriadne úspešný a bohatý mladý muž, ktorý nemal núdzu o pekné dievčatá. Tak ako väčšina kolegov, ani on však neodolal pokušeniu narkotík a zdalo sa, že návyk sa stal silnejší ako on. Krátko pred smrťou ho totiž ostatní členovia skupiny jednoducho vyhodili. Preto sa tesne po tragédii vynorili dohady o tom, že Brian spáchal samovraždu, že ho v bazéne utopili rozvášnení fanúšikovia skupiny Rolling Stones, že ho ktosi zámerne sotil do vody, pretože mu nechcel dať drogy, alebo že sa náhodou utopil pri ponáraní sa pod vodu s polonahými kráskami.

Priateľku Micka Jaggera našli mŕtvu, obesila sa

 Pravda je však asi  niekde inde 

Anna Wohlinová, ktorá bola vtedy blízkou Jonesovou priateľkou, to všetko vidí trochu ináč. Na divokom večierku v deň, keď Brian zomrel, bola okrem nej aj jej priateľka Janet Dawsonová so svojím milencom, staviteľom Frankom Thorogoodom. Anna si spomína, že spitého a zdrogovaného Briana nechala pri bazéne s Frankom a Janet a odišla sa prezliecť. Asi o 10-15 minút počula od bazéna výkriky, že s Brianom sa niečo stalo. Keď dobehla ku kričiacej Janet, videla Brianovo nehybné telo na dne bazéna. Skočila do vody a vytiahla ho na breh, ale bolo už neskoro. „Bolo mi podozrivé, ako sa Brian mohol utopiť, keď pri bazéne boli aj Frank a Janet. Ak mal Brian problémy a Frank bol pritom, prečo ho teda hneď nezachránil?“ pýta sa vo svojej knihe.

Podľa Wohlinovej sa teda v onú noc pri bazéne odohrala vražda. Thorogood, ktorý sa údajne s Brianom hádal o peniaze, využil jeho nepríčetnosť a jednoducho ho v bazéne utopil. Iné vysvetlenie podľa Wohlinovej nemôže byť.

Amy Winehouse je novou členkou Klubu 27

Thorogood, ktorý v roku 1994 zomrel vo veku 69 rokov, sa vraj na smrteľnej posteli dokonca priznal vtedajšiemu zájazdovému manažérovi Rolling Stones Tomovi Keylockovi. „Iba zachripel, že Brianovi to spravil on. Vraj nechcel, ale bolo hneď po ňom,“ hovorí Keylock. Thorogood na druhý deň nato v spánku zomrel bez toho, aby mohol svoju spoveď upresniť. Neskôr však Keylock toto tvrdenie odvolal s tým, že išlo iba o žart.
Napriek všetkým tvrdeniam však ostáva smrť bývalého člena skupiny Rolling Stones stále záhadou, do ktorej vniesla Wohlinovej kniha namiesto dôkazov iba ďalšie dohady.

(pm)