Bola smrť Gauliedera vražda na objednávku?

1763

Bývalého poslanca parlamentu za HZDS Františka Gauliedera našli v sobotu ráno mŕtveho.
Smrť vyšetruje polícia aj ako usmrtenie, aj ako obmedzovanie osobnej slobody.
„Polícia vo veci koná a vedie trestné stíhanie vo veci trestných činov usmrtenia a obmedzovania osobnej slobody. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne informácie,“ uviedla pre RTVS hovorkyňa nitrianskej polície Božena Bruchertová.
Františka Gauliedera našli v sobotu ráno mŕtveho, pričom podľa prvých informácií ho zrazil vlak a polícia pracuje aj s verziou samovraždy. Polícia našla jeho auto odstavené medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou.
Gaulieder bol od roku 1994 poslancom parlamentu za HZDS. Bol veľkým kritikom Mečiara a jeho hnutia, za čo ho v roku 1996 podľa Ústavného súdu SR protizákonne zbavili mandátu.
Dôvodom mal byť list, ktorý mal poslať vtedajšiemu šéfovi parlamentu Ivanovi Gašparovičovi, v ktorom sa vraj vzdal mandátu. Štát mu po sťažnosti na Európskom súde pre ľudské práva vyplatil odškodné 30-tisíc eur.
V minulosti už Gauliederovi pred domom vybuchla bomba, viackrát si v poštovej schránke objavil náboj. Ako nezávislý poslanec pôsobil v mestskom zastupiteľstve v Galante. Pracoval aj ako šéf bezpečnosti vo firme Slovak Telecom.