Bola to vražda! Hovorí otec Michala, ktorého roztrhal lev, neverí, že išlo o náhodu

1607

V utorok ráno došlo k hrôzostrašné udalosti vo Zděchove v Česku. Michala P. († 33) roztrhal lev, ktorého choval bez povolenia. Jeho otec zavolal veterinára a políciu. Tá obe šelmy usmrtila. Hoci vyšetrovanie ešte len začalo, otec je presvedčený, že jeho syna niekto zavraždil. Očitý svedok a odborník, veterinár Dominik Gregořík bol prítomný na policajnej akcii. Na možnú príčinu a priebeh nešťastia, vrátane smrti oboch zvierat, má iný pohľad.

Veterinár Dominik Gregořík bol prítomný pri usmrtení šeliem. Českým médiam tiež vysvetlil pravdepodobnú príčinu levieho útoku, ku ktorému došlo v utorok v ranných hodinách vo Zděchove pri Vsetíne. Povedal tiež, prečo sa polícia rozhodla zvieratá zastreliť.

Lev Fufi ešte mláďatkom Liuwa

Má za to, že lev Fufi napadol Michala preto, že levica Liuwa bola tou dobou v ruji. Fufi ho mohol považovať za „konkurenciu“. „V tejto dobe sa neradno k šelmám vôbec približovať,“ povedal Gregořík.

 Lev blokoval prístup, levicu istil  skrutkovač 

„Potom, čo lev ťažko zranil chovateľa, dostal sa do priestoru za vstupné dvere do ubikácie. Napádal každého, kto sa ich pokúsil pootvoriť. Nebolo možné použiť narkotizačné strelu a polícia musela Fufíka zastreliť,“ vysvetlil Gregořík, ktorý tiež popísal, aké motívy viedli mužov zákona na to, že zastrelili aj prítomnú levicu Liuwu.

„Levica bola síce vo vedľajšom priestore – ten bol ale oddelený len slabými dverami, zaistenými petlicou so zastrčeným skrutkovačom. Vzhľadom k pachu krvi a vypätej atmosfére bolo reálne, že aj ona zaútočí na ľudí. Preto policajti zabili aj ju,“ domnieva sa Gregořík.

Lev roztrhal tridsaťtriročného Michala. Levov choval na čierno

Otec zosnulého Michala povedal, že podľa jeho názoru išlo o vraždu. „Naposledy som syna videl večer. Okolo siedmej ráno som na kamerách v ubikácii uvidel, ako leží priamo v klietke. Tam nebol ale zo svojej vôle. Neverím, že by sa vystavil takémuto riziku. Muselo tam dôjsť ku kriminálnemu činu,“ povedal skalopevne presvedčený otec.

Syna Michala našiel okolo 7. hodiny rannej a ihneď privolal políciu a veterinára. Podľa Gregoříka bola klietka otvorená a lev sa pohyboval pred ňou, teda sa k Michalovi nemohol nikto dostať ani určiť, či je skutočne mŕtvy, alebo nie.

Rev hladného leva: Bezohľadný milionár nechal k smrti vyhladovať mladého leva

Policajti si povolali na pomoc zásahovú jednotku, ktorá pred poludním Fufiho zastrelila a spoločne s ním tiež levicu Liuwu, ktorá bola vo vedľajšej klietke. Urobili tak aj napriek tomu, že ich Michalov otec žiadal, aby ju ušetrili, pretože podľa neho bola neškodná.

Po usmrtení zvierat vyšlo najavo, že je Michal bohužiaľ už mŕtvy. „Lekár na mieste konštatoval smrť. Pre objasnenie okolností úmrtia bude nariadená súdna pitva,“ oznámila policajná hovorkyňa Lenka Javorková.