Bosnianska miss dostala dva a pol roka väzenia, nalákala mafiána do pasce

Bývalá bosnianska miss Slobodanka Tošičová bola v utorok odsúdená k dvom a pol roka väzenia za členstvo v zločineckej organizácii a za účasť v pokuse o vraždu člena konkurenčnej kriminálnej skupiny. Informovali o tom bosnianske médiá. Rozsudok je právoplatný, pretože ho vyniesol odvolací súd.

1722

Teraz 29-ročná Tošičová sa podľa justície dopustila hlavného zločinu, keď 13. apríla 2006 nalákala miestneho kriminálnika Djordje Ždraleho, ktorý bol do nej zamilovaný, do pasce. Tú nastražil iný miestny zločinec Darko Elez, ktorý bol údajne milencom Tošičovéj.

Ždrale však útok prežil. Zasiahlo ho niekoľko striel vypálených dvoma útočníkmi, ale utrpené zranenia neboli životu nebezpečné.

Rok pred touto udalosťou získala Tošičová titul Miss Bosny a Hercegoviny.

Trest Tošičovéj bude kratší o tri mesiace, ktoré strávila vlani vo vyšetrovacej väzbe. Jej advokát Vlado Adamović už oznámil, že rozsudok napadne na ústavnom súde „z procesných dôvodov“.

Djordje Ždrale bol podľa médií odsúdený v roku 2010 k 20-ročnému väzeniu za vraždy bývalého policajného činiteľa a bosnianskosrbského politika.

Za mrežami je aj Darko Elez, ktorý si v Belehrade odpykáva deväťročný trest odňatia slobody za vraždy a lúpeže. Jeho bandu bosnianska polícia rozbila pred štyrmi rokmi počas operácie, pri ktorej pozatýkala 32 jej členov.