Bossa kalábrijskej mafie zatkli španielski policajti. Jedného zo šéfov ‘Ndrangheta zbalili za bieleho dňa na ulici!

776

Španielski policajti v Madride zatkli jedného z najhľadanejších bossov kalábrijskej mafie ‘Ndrangheta. S odvolaním sa na video, ktoré na svojom twitteri zdieľala polícia, o tom vo štvrtok informovala agentúra AFP.

Dominica Paviglianiti prvýkrát chytili v roku 1996 v Španielsku a o tri roky neskôr bol vydaný do Talianska. V roku 2005 bol vo svojej vlasti odsúdený na 30 rokov väzenia, z ktorého sa dostal v roku 2019 kvôli pochybeniu súdu, ktorý mu zle vypočítal dĺžku trestu. Než na neho bol znovu vydaný zatykač, utiekol späť do Španielska.

V Taliansku polícia zatýkala členov mafie Ndrangheta vďaka tipu od bdelej babičky

Paviglianiti bol v januári v neprítomnosti znova odsúdený na 11 rokov, osem mesiacov a 15 dní za mrežami za sériu zločinov vrátane vraždy a obchodovania s drogami.

Policajti chytili 60ročného muža za bieleho dňa, keď sa prechádzal po jednej z madridských ulíc. Na zatknutí spolupracovali s talianskou vojenskou políciou – karabiniermi. Paviglianiti pri sebe mal falošné portugalské doklady totožnosti, šesť mobilných telefónov a 6000 eur  v hotovosti, uviedla polícia vo vyhlásení.

Taliansky novinár ,na úteku’ varuje pred neľútostnou mafiou’ Ndrangheta na Slovensku aj v Česku.

Policajti veria, že muž je šéfom jedného z klanov ‘Ndrangheta, ktorý sa po ňom volá. Mafie ‘Ndrangheta, ktorá sa zrodila v 19. storočí v juhotalianskej Kalábrii, je od konca 90. rokov 20. storočia najmocnejším zločineckým syndikátom v Taliansku. Kontroluje značnú časť obchodu najmä s kokaínom medzi Európou a Južnou Amerikou.

Talianska mafia je na Slovensku už dlho, píše skrývajúci sa autor bestselleru Gomora