Brat Pabla Escobara, drogového baróna , chce od Elona Muska sto miliónov dolárov

2431

Roberto Escobar, spoluzakladateľ medellínského kartelu a brat kolumbijského drogového baróna Pabla Escobara, prišiel s obvinením, že Elon Musk ukradol jeho nápad na výrobu ručných plameňometov.

O údajnej krádeži konceptu plameňometov malo dôjsť v roku 2017, keď jeden z pracovníkov Muskovej firmy The Boring Company navštívil spoločnosť Escobar Inc. Brat drogového baróna po Muskovi požaduje 100 miliónov dolárov alebo akcie Tesly ako odškodnenie.

Roberto Escobar, ktorý má prezývku El Osito čiže medvedík, je v súčasnosti šéfom Escobar Inc. Podľa webu TMZ pri návšteve inžiniera Muskovej spoločnosti niekedy v lete 2017 s ním Escobar údajne hovoril o vývoji plameňometov. Brata drogového baróna potom podľa jeho slov šokovalo, keď spoločnosť The Boring Company v januári 2018 oznámila, že vyvíja vlastný plameňomet s názvom „Not a Flamethrower,“ doslovne preložené do slovenčiny ako „Nie plameňomet.“

Podľa firmy išlo o najbezpečnejšie plameňomet na svete, vhodný pre spestrenie akékoľvek zábavy, a to z dôvodu krátkeho dosahu plameňa. V limitovanej editicii zamestnanci firmy The Boring Company vyrobili 20 000 kusov, ktoré sa predali veľmi rýchlo aj napriek cenu 500 dolárov za jeden.

V nedávnej dobe predstavil vlastný rad plameňometov za 250 dolárov aj Roberto Escobar. „Chcem, aby ľudia mohli spaľovať peniaze ako ja a Pablo. Za svoj život som z mnohých dôvodov spálil pár miliárd dolárov,“ konštatoval Escobar pre The Next Web.

Plameňomety sa dizajnovo podobajú práve tým od spoločnosti The Boring Company, ale podľa Escobara bol jeho nápad prvý. „Elone, ​​obaja vieme, že si ukradol môj nápad. Sto miliónov dolárov to urovná. Akcie Tesly alebo peniaze v hotovosti,“ povedal Escobar vo svojom vyhlásení.

Escobar tiež dodal, že v prípade víťazstva na súde získa viac ako 100 miliónov dolárov. „Pamätaj, v roku 1980 si bol len malý chlapec, zatiaľ čo ja som riadil svet. Teraz si zarobil pár miliárd, možno 20. To je obnos, ktorý ja zarobím za dva dobré týždne, priateľovi. Poďme to vyriešiť ako gentlemani. Prepíš akcie Tesly na Escobar Inc.,“ naliehal Escobar. Musk na svojom twitterovom účte reagoval slovami: „Nie je to plameňomet, pána Escobara.“ Potom ešte zdieľal tweet, kde ironicky písal, že ukradol nápad aj od Spaceballs.

5 vecí, ktoré ste o kokaínovom kráľovi Escobarovi zaručene nevedeli

Elon Musk je známy miliardár a vizionár, ktorý okrem iného vlastní výrobcu elektromobilov Tesla alebo vesmírnu spoločnosť SpaceX. Jedna z jeho ďalších firiem, spomínaná The Boring Company, sa zameriava na tvorbu podzemných tunelov v doprave. Peniaze ale zarábala aj predajom reklamných predmetov s logom spoločnosti. Aby Musk podporil odbyt šiltoviek, sľúbil, že keď sa predá 50 000 kusov, tak do ponuky pridá plameňomet, čo sa stalo.

Zo sídla Pabla Escobara je luxusný hotel: Pozrite sa, ako si žil najväčšie narkobaron!

Roberto Escobar predtým pôsobil ako účtovník v medellínskom kartely. Jeho brat Pablo Escobar bol najväčším kolumbijským drogovým barónom. Za svojho života nazhromaždil také bohatstvo, že ho v roku 1989 zaradil časopis Forbes na ôsme miesto v rebríčku najbohatších ľudí planéty. Escobar zomrel v decembri 1993 vo veku 44 rokov, kedy ho pri naháňačke smrtiacou ranou za ucho zrejme zastrelila kolumbijská polícia. Panujú však dohady, že Pablo Escobara trafil ostreľovač z Delta Force. Podľa inej verzie spáchal Escobar samovraždu.

V Kolumbii zatkli šéfa ’Ndrangheta, do Európy dodal tony kokaínu