Bratislavský majáles prinesie bezplatnú víkendovú porciu kultúry a zábavy

1538

V nej nebudú chýbať dlhoroční spoluhráči Vargu Fedor Frešo a František Griglák, štvrtého člena pôvodnej zostavy Dušana Hájeka nahradí náš v súčasnosti najuznávanejší bubeník Martin Valihora. Na Tyršovom nábreží sa od 18. hodiny predstavia kapely najmä pre mladých poslucháčov Tu v dome, Kosa z nosa a Hudba z Marsu.
      Sobotný prvomájový program bude celodenný a pre všetky vekové kategórie. Hlavné námestie sa stane veľkým priestorom pre deti aj rodiny. Môžu sa zúčastniť tvorivých dielní bratislavských základných umeleckých škôl a centier voľného času, vyskúšať si bábkoherectvo, hru na hudobné nástroje, dramatickú výchovu, naučiť sa nejakú tanečnú choreografiu i zahrať sa so skautmi.  
      Divadelné súbory budú pútať pozornosť na Hviezdoslavovom námestí. Medzi nimi diváci uvidia premiéru novej hry Jakuba Nvotu v podaní Túlavého divadla aj zázračný divadelný automat od Teatro Tatro, ktorý mal mimoriadny úspech aj na nedávnej kultúrnej olympiáde v rámci Zimných olympijských hier vo Vancouveri.
      „Veľký šesťhodinový koncert na Tyršovom nábreží sa začne o 16. h a vyvrcholí ohňostrojom nad Dunajom okolo desiatej hodiny večer,“ uviedol dnes pre TASR Milan Vajda z bratislavského magistrátu. Predstavia sa známe hudobné skupiny Vidiek, Gladiator, Hex, Polemic, Gypsy.cz či spevák Richard Müller. Okrem nich prídu kapely z Nemecka, Maďarska a Francúzska. Počas majálesu bude prvýkrát sprístupnená piesočná Magio pláž a oba brehy Dunaja bude spájať propelerová doprava.
      „Bratislavský majáles okrem toho, že je pripomenutím si výročia vstupu Slovenska do Európskej únie, ponúkne to, čo tradične patrí k začiatku pre mnohých najkrajšieho obdobia v roku – dobrú zábavu a zaujímavé stretnutia s priateľmi, spoluobčanmi a návštevníkmi mesta,“ dodal Vajda.