Bratovražda: Mladíka (18) podozrivého z ubodania bračeka († 8) súd poslal do väzby

1807

Neprítomný výraz, úplne bez emócií, bez akéhokoľvek slova – tak v stredu dopoludnia priviedla polícia mladíka (18) podozrivého z nedeľnej brutálnej vraždy v Česku. Mal nožom zaútočiť na adoptovaného osemročného bračeka. Sudca bol s mladíkom hotový za 10 minút – poslal ho do väzby.

„Súd uvalil väzbu z dvoch dôvodov a to aby nepokračoval v trestnej činnosti a aby sa nevyhýbal trestnému stíhaniu,“ uviedol krajský prokurátor Vít Legerský.

Na súde sa mladík priznal. „Obvinený na súde odmietol vypovedať. Iba vyjadril ľútosť nad svojím jednaním,“ uviedol podpredseda a hovorca súdu Jaroslav Khul.

K rodinnej tragédii došlo v nedeľu popoludní, kedy mal mladík zatiaľ z neznámych dôvodov nožom zaútočiť na malého adoptívneho brata. Ten zomrel ešte pred príchodom záchranárov. V rodine, o ktorej susedia hovoria ako o slušnej a tichej, vyrastá ešte dievčatko – dvojča zabitého chlapca.

Mladíkovi, ktorého susedia charakterizovali ako tichého milovníka počítačových hier, hrozí trest až 20 rokov väzenia.

Mamička, ktorá adoptované deti milovala, sa zrútila a je v starostlivosti lekárov. „Vodili ich do školy a bolo vidieť, že z nich má radosť. Rodičia za to, čo ich chlapec urobil, nemôžu,“ uviedla jedna zo susediek.