Británia: William a Kate navštívili pred svadbou hrob princeznej Diany

1101

Britský princ William a jeho budúca manželka Kate Middletonová navštívili pred svadbou hrob ženíchovej matky, princeznej Diany.

Informoval o tom dnes britský denník Daily Mirror.
William vzal Kate na miesto posledného odpočinku princeznej Diany na pozemku zámku Althorp, ktorý je sídlom Dianinej rodiny a ktorý sa nachádza v strednom Anglicku. Dvojica položila na hrob kvety.

„Pre Williama bolo veľmi dôležité vziať Kate k maminmu hrobu krátko pred svadbou,“ povedal nemenovaný zdroj pre denník. Zdroj dodal, že je veľmi dôležité, aby Kate Middletonová chápala lásku svojho budúceho manžela k matke a jeho žiaľ za ňou.

„Diana je veľkou súčasťou každodenného života oboch chlapcov a vždy bude. Je to tragédia, že nemôže byť na svadbe a že sa nikdy nestretne so synovou nevestou,“ povedal zdroj.

Diana, prvá manželka Williamovho otca a dediča britského trónu princa Charlesa, zahynula pri nehode v Paríži v roku 1997 so svojím priateľom Dodim al-Fayedom. V aute sa snažili uniknúť paparazzom, ktorí ich prenasledovali na motocykloch.

Princeznú Diana pochovali na oválnom ostrove plnom zelene, ktorý sa nachádza na pozemku sídla Althorp.

William často rozpráva o tom, aká dôležitá bola preňho matka. Keď Middletonovú požiadal o ruku, dal jej zásnubný prsteň s veľkým oválnym zafírom a diamantmi, ktorý patril Diane.

„Je pre mňa výnimočný. Takto chcem dosiahnuť, aby moja matka nezmeškala dnešok a to vzrušenie a skutočnosť, že sa chystáme stráviť spolu zvyšok života,“ povedal novinárom William, keď vlani v novembri oficiálne oznámil zasnúbenie.
Svadba Williama a Kate sa bude konať 29. apríla v londýnskom Westminsterskom opátstve.